Güler: Hedef şampiyonluk kupası

Aydın Genç Efeler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güler, oyunculara Romanya Brasov’da katılacak oldukları turnuvada başarılar dileyerek, “İnşallah bizler de 28 Eylül’de ilimize şampiyonluk kupası ile döneriz” açıklamasında bulundu.


Aydın Genç Efeler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güler, Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’nda Ampute Milli Takım’ın başarısını değerlendirdi.

Güler, “Hemen hemen son 2 aylık sürede Tokyo 2020 paralimpik oyunları ve peşi sıra Polonya’da düzenlenen Ampute Futbol Avrupa Şampiyonası ile engelli sporlarında dünya arenasında birçok branşta boy gösterdik. İlk olarak paralimpik oyunlara rekor kota alarak katıldık. Masa tenisinde Rio 2016 paralimpik oyunlarında da olimpiyat şampiyonu sporcumuz Abdullah Öztürk Tokyo’da üst üste 2. defa olimpiyat şampiyonu olarak gururlandırdı bizleri. Yine masa tenisinde, halterde, tekvandoda ve görme engelliler golbol da altın, gümüş ve bronz madalyalarla döndük. Sonrasında ise Ampute Futbol Milli Takımımız üst üste 2. kez Avrupa şampiyonu oldu. Kısaca özetlemeye çalıştığım bu 2 aylık süreçteki başarılarımız bizlere göstermekte ki, sporun engellisi, engelsizi diye bir ayrım yoktur. Özellikle Ampute milli takımımız öyle bir inanmışlık la hazırlandı ki bu şampiyonaya, başarı resmen kaçınılmaz oldu. Her maçında net ve farklı skorlarla galip gelen ‘bizim çocuklar’ inanarak ve azmederek yapılan çalışmanın, ekonomik beklentilerle yapılan çalışmalardan çok çok daha üstün olduğunu kanıtladı. Bu vesile ile son olarak ilimizin de tek engelli basketbol takımı olan, 3. ligde mücadele veren Aydın Genç Efeler S.K. sporcularıma da, 23 Eylül Perşembe günü yola çıkarak Romanya Brasov’da katılacak olduğu turnuvada başarılar dilerim. İnşallah bizler de 28 Eylül’de ilimize şampiyonluk kupası ile döneriz” ifadelerini kullandı.