Pınarbaşı'ndaki yüzme havuzları ne olacak?

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, atıl durumdaki Pınarbaşı Yüzme Havuzlarıyla ilgili, “Orayı nasıl hayata geçirebiliriz konusunda ilgili 3 – 4 proje çalışmamız var. İnşallah kısa sürede noktayı koyarız” dedi.


Gençlik ve Spor Aydın İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu, kentte görev yapan basın mensuplarıyla tanışma kahvaltısında buluştu. Uzun süredir atıl durumda olan ve adeta viraneye dönen Pınarbaşı’ndaki yüzme havuzlarının durumuna değinen Fillikçioğlu, “Orayı nasıl hayata geçirebiliriz konusunda ilgili 3 – 4 proje çalışmamız var. İnşallah kısa sürede noktayı koyarız” dedi.

“DAHA İLERİYE TAŞIMA ÇABASI”

‘İşimiz spor, gücümüz gençlik’ anlayışı doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Fillikçioğlu, “Projelerimiz, hedeflerimiz, hayallerimiz var. Geçmişi kötülemenin dışında biz Aydın’ı tesisler, spor ve gençlik anlamında bu noktadan daha ileriye nasıl götürürüz konusunun çabası ve gayreti içinde olacağız. Tesis, yurt, gençlik noktasında neleri artırabiliriz, neleri yenileyebiliriz, neleri faydalı hale getirebiliriz? Onunla ilgili çabalarımız olacak” dedi.

PINARBAŞI’NDAKİ HAVUZLARIN DURUMU

İl merkezinde Gençlik ve Spor Bakanlığına ait yüzme havuzunun olduğunu ancak kullanılmadığını kaydeden Fillikçioğlu, “Pınarbaşı Yüzme Havuzları için proje çalışıyoruz. Ne yapabiliriz, eski günlerine nasıl döndürebiliriz? Oradaki o alanı nasıl değerlendirebiliriz. Orası üçüncü derece SİT alanı. Orayı nasıl hayata geçirebiliriz konusunda ilgili 3 – 4 proje çalışmamız var. İnşallah kısa sürede noktayı koyarız” ifadelerini kullandı.

BİN 750 KİŞİLİK ÖĞRENCİ YURDU

Aydın’daki sahaların yeterli olmadığını anlatan Fillikçioğlu, “Bunları artırmak için çalışacağız. Adnan Menderes Üniversitesi Yerleşkesi’nin içinde bin 750 kişilik öğrenci yurdu yapılması planlanıyor. 2020 yılı sonuna kadar devreye girmesi düşünülüyor. Yine üniversite içinde bir gençlik merkezi açacağız. Amatör maçların yapılacağı yan sahaları artırma çabası içindeyiz” sözleriyle yeni dönemde atacakları adımlardan bahsetti.

“İLETİŞİM HALİNDEYİZ”

Fillikçioğlu gerek merkezi yönetimle gerekse de belediyelerle iletişim halinde olarak, Aydın’ın gençlik ve spor anlamında gelişmesi için çaba sarf edeceklerini sözlerine ekledi.

Programda, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ndeki şube müdürleri ve yetkililer de kendi alanlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.