Aydın: Böyle gidersek Büyükşehir'i alırız

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, partisinin Aydın Teşkilatı’nı överek, “İnşallah böyle gidersek Aydın’da bir dahaki seçim belediye başkanlığını da alırız. Özlem Hanım kızmasın. Büyükşehir’i de alırız inşallah” dedi.

İYİ Parti Aydın'da geçen 5 buçuk aylık dönemde partiye katılan bin 461 üye için sembolik rozet takma töreni düzenlendi. Aydın temasları kapsamında partisinin Üye Katılım Töreni’ne katılan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, iddialı açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı’nın üye sayısı bakımından Türkiye 9’uncusu olduğunu vurgulayan Aydın, “İnşallah böyle gidersek Aydın’da bir dahaki seçim belediye başkanlığını da alırız. Özlem Hanım kızmasın. Büyükşehir’i de alırız inşallah” yorumunu yaptı.

Şükran Güngör – Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde düzenlenen İYİ Parti Üye Katılım ve Mahalle Başkanları Programı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

BİN 461 YENİ ÜYE

Toplantının açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, “İl Başkanı olarak görevi devraldığım 10 Aralık 2018 tarihine kadar Aydın toplamında üye sayımız bin 728 idi. 10 Aralık’tan bugüne kadar geçen 11 aylık sürede üye sayımızı yaklaşık 3 kat artırarak 4 bin 952’ye çıkardık. Biz Aydın İl Teşkilatı olarak 31 Mart seçimlerinin hemen ardından Nisan ve Mayıs aylarında yeni üye seferberliği başlatmıştık. Son 5 buçuk ayda Aydın toplamında bin 461 yeni üye yaparak partimizin bugünkü üye sayısına ulaştık” dedi. Bin 461 üyeyi temsilen sembolik rozet takma töreni gerçekleştirdiklerini aktaran Sarı, ara hedef olarak 11 bin üye kaydı yapmayı hedeflediklerini, bu rakamın 24 Haziran seçimlerinde Aydın’da aldıkları oyun yüzde 10’una karşılık geldiğini kaydetti. İl genelindeki 671 mahallenin 402’sine temsilci atadıkları bilgisini paylaşan Sarı, geri kalan mahallelerde temsilci atanması için çalışmaların sürdüğünü dile getirdi.

“PARLAMENTER SİSTEMİ GERİ İSTİYORUZ”

İYİ Parti Gençlik Politikaları Başkanı Berna Sukas ise İYİ Parti’nin kurulduğu günden bu yana hiç eksilmeyen ve sürekli artan bir teveccühle karşı karşıya bulunduğunu belirterek, AK Parti iktidarını eleştirdi. İktidarın ekonomi politikalarıyla vatandaşın zor durumda kaldığını dile getiren Sukas, siyasi iktidara ‘tek adam rejimi’ eleştirisini yöneltti. Kuvvetler ayrılığı ilkesinin önemine işaret eden Sukas, “95 yıllık demokrasi serüvenimize geri dönüldüğü iyileştirilmiş parlamenter sistemi geri istiyoruz. Hedefimiz, tek kişi diktasına dayanan bu ucube sistemi değiştirmek” ifadelerini kullandı.

Toplantıda son sözü alan İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, İYİ Parti’nin kuruluşunun üzerinden 2 yılı aşkın süre geçtiğini anımsatarak, her türlü olumsuzluğu ve engeli aştıklarını ifade etti. İYİ Parti’nin kuruluşundan kısa bir süre sonra “baskın seçimle” karşı karşıya kaldığına dikkati çeken Aydın, 24 Haziran seçimlerinde 43 milletvekiliyle parlamentoya girdiklerini hatırlattı.

“İYİ PARTİ, TESLİM OLMADI”

İYİ Parti sayesinde “yenilmez” denen AK Parti iktidarının gerilediğini anlatan Aydın, “AK Parti, TBMM’de tek başına çoğunluk sağlayan bir parti değil. İYİ Parti’nin varlığı, AK Parti’ye bu imkânı vermedi. Şimdi küçük ortağının sayesinde vaziyeti idare ediyor. Ne kadar sürer bilemiyoruz. Bunu göreceğiz, hep birlikte yaşayacağız. Her denklemde yenilme alışkanlığı kazanmış, ‘ne yaparsak yapalım yeniliyoruz’ diyen bu algıya teslim olmuş bir sürü siyasi parti varlığının var olduğu bir düzen içinde muhalefet diye geçinen bütün partilerin seçime kadar mışıl mışıl uyuyup, seçim günü ortaya çıktığı bir anlayışın hâkim olduğu düzen içinde İYİ Parti, şartlara teslim olmadı” değerlendirmesinde bulundu.

AK PARTİ'YE SERT SÖZLER

İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı’nın üye sayısı bakımından Türkiye dokuzuncusu olduğunun altını çizen Aydın, şöyle devam etti: “Ama oransal olarak bakıldığında, nüfus olarak bakıldığında çok daha yukarılarda oldukları görülüyor. Hızınızı kesmeyin, böyle devam edin. İnşallah böyle gidersek Aydın’da bir dahaki seçim belediye başkanlığını da alırız. Özlem Hanım, kızmasın. Büyükşehir’i de alırız inşallah. Bunun gayreti, çabası içinde hep beraber olacağız. Türk milletinin geleceğinde söz sahibi olabilecek bir siyasi hareketi hep beraber inşa ediyoruz. Ben AK Parti döneminin kapandığına inanıyorum. Çünkü AK Parti, yenik bir horoz artık. Ringe atsanız dövüşemez. Teşkilatları, isteğini heyecanını kaybetti. Sahada eski gücünü kaybettiklerini İstanbul’da gördük.”

Konuşmaların ardından rozet takma törenine geçildi. Yeni atanan mahalle temsilcilerine de görev belgeleri takdim edildi.

Toplantıya, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Arslan, İYİ Parti Kurucu İl Başkanı Recep Taner, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.