Adalet için Aydın'da buluştular

Aydın Barosu öncülüğünde çevre temasıyla gerçekleştirilen ‘Adalet Nöbeti’, 20’ye yakın baro başkanını ve çevrecileri buluşturdu. Baro Başkanı Bozkurt, “Aydın Ovası, jeotermal tarlasına çevrildi” dedi.

Aydın Barosu öncülüğünde, adliye önünde ‘Adalet Nöbeti’ tutuldu. ‘Çevre için adalet’ temasıyla gerçekleştirilen etkinliğe, aralarında İstanbul, Ankara ve İzmir Barosu’nun da olduğu 20’ye yakın baronun başkanı, çevre dernekleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile yaşadıkları yöreye jeotermal santral kurulmasını istemeyen Kızılcaköy ve Kuyucular sakinleri de katıldı.

Aydın Barosu Başkanı Gökhan Bozkurt, ‘Adalet Nöbeti’ne ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Türkiye, hukukun artık h’sinin bile kalmadığı, hiç kimsenin yargıya güvenmez olduğu bir ülke haline geldi. İstenmeyen hükümleri veren mahkeme heyetleri hakkında aynı gün soruşturma başlatan HSK, baroların ve avukatların sayısız şikâyetleri karşısında kılını bile kıpırdatmıyor” dedi.

“BU SES, HALKIN SESİDİR”

Aydın’ın ‘dağlarından yağ, ovalarından bal akan şehir’ olarak tarif edildiğini anımsatan Bozkurt, ovanın “jeotermal tarlasına çevrildiğini” dile getirdi. Eyleme katılan Kuyucular halkının jeotermal karşıtı sloganlarına, “Bu ses, halkın sesidir. Çoluğum çocuğum kanserden ölmesin diyen halkın sesidir” sözüyle yanıt veren Bozkurt, Kaz Dağları ve Artvin Cerattepe’de verilen çevre mücadelesini de anımsatarak, “Her yerde beraber olmaya, birbirimizin sesine ses vermeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Bozkurt’un konuşmasının ardından konuk baro başkanları söz alarak, katılımcılara seslendi.