Aydın'da 174 kişi işe alınacak

İŞKUR İl Müdürü Rahmi Terzi, Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı 14 bin kişilik kamu işçisi alımı çerçevesinde Aydın’da toplam 174 kişinin istihdam edileceğini açıkladı.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Rahmi Terzi, Sağlık Bakanlığı’nın 14 bin kişilik kamu işçisi alımı kapsamında Aydın’da 174 kişinin istihdam edileceği bilgisini verdi.

Terzi, yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı 14 bin kişilik kamu işçi alımı yapacaktır. Aydın için 8 güvenlik görevlisi, 160 temizlik elemanı ve 6 klinik destek elemanı olmak üzere toplamda 174 kişi istihdam edilecektir. 18-35 yaş arasında olan ve Aydın ve ilçelerinde ikamet edem tüm vatandaşlarımızın başvuru yapabileceği ilanların sonuçları noter Kurası ile belirlenecektir” ifadelerini kullandı.

BAŞVURULAR ELEKTRONİK ORTAMDA

Başvuru usulüne ilişkin bilgi veren Terzi, “Başvurular esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden (online) veya E-devlet ve Alo 170 hattı üzerinden yapılacaktır. Başvurular hiçbir kamu kurumuna gitmeden tamamı elektronik (online) olarak yapılacaktır. İl Müdürlüğümüz ya da Hizmet Merkezlerimizden kesinlikle başvuru alınmayacaktır. Ülkemiz ve Aydın’ımız için evde kalmanın hayati önem taşıdığı bu günlerde, hemşehrilerimizin başvuru için İl Müdürlüğümüz ve Hizmet Merkezlerimize gitmemeleri önem arz etmektedir. Yaşadığımız zor günlerin bir an önce geride kalmasını temenni eder, tüm hemşehrilerime sağlık ve afiyet dilerim” açıklamasında bulundu.