Namık Yıldırım istifa etti

Daha önce 7.olağan ilçe kongresinde aday olmayacağını açıklayan AK Parti Söke İlçe Başkanı Namık Yıldırım, korana virüs salgını nedeniyle zorunlu olarak ertelenen ilçe kongresi sürecinde düzenlediği basın toplantısında istifa ettiğini açıkladı.

Namık Yıldırım ve bazı ilçe yönetim kurulu üyelerinin katıldığı basın toplantısında Yıldırım,yaşanılan süreci de değinerek birlikte görev yaptığı başta ilçe kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu olmak üzere kamu kurum müdürlerine,il,ilçe yöneticilerine ve teşkilatlarına teşekkür ederek,bundan böyle partinin bir neferi olarak çalışacağını söyledi.

Yıldırım düzenlediği basın toplantısında” Ak Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın Coronavid salgını dolayısıyla yapılacak kongrelerle ilgili alınan karar doğrultusunda Kongre Tarihlerinin süresiz ertelenmesi nedeniyle Türkiye genelinde 7. Olağan İlçe Kongrelerinde aday olmayacağını belirten mevcut ilçe başkanlarının değişimi noktasında istifa etmeleri istenmiştir. Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın bu kararını saygıyla karşılıyoruz.

2010-2013-2018-2020 yılları arasında Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın teveccühü ile Ak Parti Söke ilçe başkanı olarak 5 yıl süresince görev yaptım. Ak Parti üyesi olmaktan Reisimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın Sökedeki temsilcisi olmaktan her zaman onur ve gurur duydum. 17 senedir Ak Parti çatısı altındayım partimizde İlçe yönetim kurulu üyeliği, Seçim İşleri, Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Siyasi Hukuk İşleri Başkan Yardımcılıkları ve İlçe Başkanı olmak üzere bana verilen birçok görevi üstlendim.

Elimden geldiği kadar bana tevdi edilen görevleri maddi ve manevi sorumlulukları yerine getirmenin huzuruyla layıkıyla yaptığımı düşünüyorum. Bu son gelişmeler doğrultusunda severek ve isteyerek yaptığım Söke Ak Parti İlçe Başkanlığı görevinden istifa ediyorum.Bu günden sonra partimin neferi olmaya devam edeceğim.”dedi.

Yıldırım açıklamasını” Tüm samimiyeti ile görev yapan dava arkadaşlarım yönetim kurulu üyelerime, partidaşlarıma, mahalle başkanlarıma ve yönetimlerine, delegelerimize, partili tüm genç kardeşlerimize, saygı değer hanım efendilerine sizlerle çalışmaktan onur ve gurur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Beraber görev yaptığımız İl Başkanımız Sayın Ömer Özmen ve il Yönetim kurulu üyelerimize, Aydın Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Savaş, Sayın Bekir Kuvvet Erim, Sayın Metin Yavuz, Sayın Rıza Posacı’ya çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Cumhur İttifakı dolayısıyla birlikte çalıştığımız Milliyetçi Hareket Partisi Eski İlçe Başkanı Sayın Veysel Öztürk ve mevcut başkan Sayın Ömer Akalın ve teşkilatlarına Cumhur İttifakı meclis üyelerimize de bu vesile ile teşekkür ediyorum.

Ayrıca İlçe Başkanlığı dönemimde Sökemizde hizmet noktasında uyum içerisinde çalıştığımız başta Söke Kaymakamımız Sayın Tahsin Kurtbeyoğlu olmak üzere Emniyet Müdürümüz Sayın Yalçın Şipal, Garnizon Komutanımız Sayın Murat Kandur , Jandarma komutanımız Sayın Gökhan Kurgan, Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Şerefettin Yapıcı, İlçe Sağlık Müdürümüz Sayın Esma Gürsoy, Devlet Hastanesi Başhekimimiz Sayın Mustafa İkizek, Diş Hastanesi Başhekimimiz Sayın Gürker Türkal , Söke İşletme Fakültesi Dekanı Sayın Neval Genç, Sivil Toplum Kuruluşu başkanları ve üyelerine, tüm eğitim camiyamıza, resmi kurum, müdür, amir ve personellerine ayrıca zorlu süreçten geçtiğimiz bu dönemde ağır şartlarda çalışan sağlık personelimize, Emniyet personeli ve Jandarma ekiplerine veya yazılı ve görsel basınımıza bu özverili çalışmalarından dolayı partim ve şahsım adına bir kez daha teşekkür ediyor ve saygılarımı sunuyorum.”şeklinde sürdürdü.

Söke AK Parti te yaşanılan kongre sürecinde geçtiğimiz aylarda genel merkez tarafından ilçe başkanlığına kadın kolları başkanı Sibel Menderes ‘in ismi yeni dönem için tercih edilmişti.