Belediye ile kadınlar birlik oldu, maske üretti

Koçarlı’da belediye ile kadınlar el ele vererek birlikte maske üretimine başladı.

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Vefa Sosyal DestekGrubu ile vatandaşların maske ihtiyacını karşılamak için örnek bir projeye imzaattı. Belediye, evinde maske üreterek ev ekonomisine gelir sağlamak isteyenkadınlarla iletişime geçerek malzemeleri teslim etti.

Maskeler yapıldıktan sonra da belediye ekipleri,maskeleri alarak sterilizasyon işleminden geçiriyor. Daha sonra da maskelersağlık, emniyet, jandarma ve vefa sosyal destek grubu görevlileri vatandaşlara dağıtıyor.

İLK ETAPTA 32 BİN MASKE ÜRETİLDİ

Koçarlı'nın maske ihtiyacını karşılamak için kadınlarlaişbirliği yapmaya karar verdiklerini belirten Koçarlı Belediye Başkanı NedimKaplan, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıylavatandaşlarımız maskeleri para vermeden temin edebiliyorlar. Biz de bu noktadaKoçarlı olarak ilçedeki kadınlarımız ile birlikte kendi maske ihtiyacımızıkarşılamak için üretim yapmaya karar verdik. İlk etapta 32 bin adet maskeürettik ve devamı gelecek. Dikim için gerekli tüm ekipmanları belediye olaraksağladık. Vatandaşlarımızı da hem teşvik etme, hem de evlerine gelir sağlanması amacıyla yevmiye yöntemi ile projeyekatılımlarını sağladık. Birçok vatandaşımız gönüllü olarak maske üretiminekatılmak istediklerini ücret talep etmediklerini belirtti. Projede ki amacımız, ilçemizin maskeihtiyacını karşılamak ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gelir sağlamaktır.Destek veren herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.