Aydın'da iki ev alevlere teslim oldu

Aydın’ın İncirliova ilçesinde iki ayrı mahallede aynı anda çıkan ev yangını korku yaşanmasına neden oldu. Çıkan yangınlar itfaiyenin müdahalesiyle söndürüldü.

İncirliova’nın Kurtuluş ve Gerenkova Mahallerinde iki evde saat: 16.00 sıralarında yangın çıktı. Kurtuluş Mahallesindeki Mehmet Şen’e ait evde henüz belli olmayan bir nedenle çıkan yangında alevler evin çevresini de sardı. Komşuların haber vermesiyle olay yerine gelen itfaiye ekipleri kısa sürede yangına müdahale etti. Çevredeki evlere sıçramadan kontrol altına alınan yangında eşyalar ve evin çatı kısmı küle döndü. Alevlerin yükselmesiyle sokağa dökülen mahalle sakinleri itfaiye erlerine yardım etti.

YANGIN, ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKTI İDDİASI

Gerenkova Mahallesinde Burhan Kaya’ya ait evde çıkan yangın da evin tamamını sardı. Evdeki eşyalar ile çatının tamamen yandığı yangının, elektrik kontağından çıktığı iddia edildi.

Her iki yangında da evde kimsenin olmayışı teselli oldu. İncirliova’daki ev yangınlarına çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri de destek verdi. Polis iki evde çıkan yangınla ilgili soruşturma başlattı.