Bulduğu maaşı kadar parayı, sahibine teslim etti

İncirliova’da belediyede çalışanları içinde maaşlarından fazla para olan cüzdan buldu. İşçiler kendi imkanlarıyla ulaştıkları kişiye cüzdanı teslim etti.

İncirliova’daki bir Kültürpark çalışanı, Cuma akşamı park alanını kapatma hazırlığı yaptığı sırada içerisinde maaşından fazla paranın olduğu bir cüzdan buldu. Garson olarak çalışan işçi bulduğu içinde para ve kredi kartlarının bulunduğu cüzdanı işletme sorumlusu Kenan Balcı’ya teslim etti. Balcı cüzdanın içerisindeki kimlikten yola çıkarak, cüzdan sahibinin Fevzi Kara olduğunu belirledi. Kültürpark’a davet edilen Kara, içinden çıkan parayla birlikte cüzdanı teslim aldı.

“İNSANLIK GÖREVİ”

Yaptığı hareketin insanlık görevi olduğunu belirten Kenan Balcı, şunları söyledi: "Cuma akşamı Kültürpark’ı kapatmaya hazırlandığımız sırada bir personelimiz yerde cüzdanı buldu. Cüzdanın içerisine bakarak, cüzdan sahibi kişiye ulaştık. İçerisinde 2 bin 500 lira ile kimlik ve kredi kartı vardı. Kimlikten yola çıkarak cüzdan sahibine ulaşarak durumu anlattık. Bir süre sonra buluşarak kendisine cüzdanını teslim ettim."

YEMEKTE AĞIRLAYACAK

Cüzdan sahibi Fevzi Kara da çalışanlarla gurur duyduğunu belirterek, “O akşam ailem ve dostlarımla birlikte Kültürpark’a gittik. Güzel bir vakit geçirdikten sonra hesap ödeyecektik. Arkadaşıma hesabı benim ödeyeceğim konusunda ısrar ederken, o hesabı ödemişti. O sırada cüzdanımı cebime koyayım derken yere düşürmüşüm. Daha sonra çalışanlar beni arayıp cüzdanımın düşürdüğümü, gelip teslim almamı istediler. Gençlerle gurur duydum. Böyle insanların olması daha da güzel. Kendilerine bu davranışlarından dolayı bir miktar para vererek ödüllendirecektim ancak onuruyla oynadığımı sanmasınlar diye onları yemekte ağırlamaya karar verdim. Koronavirüs salgınının hafiflediği süreçte kendilerini yemekte ağırlayacağım” ifadelerini kullandı.