Adıyaman: Vatansever seçmenin oyuna talibiz

İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman, partilerinin yeni katılımlarla güçlendiğini belirterek, “Vatanın birliği ve bütünlüğüyle ilgili sıkıntısı olmayan, aidiyet hisseden, vatansever, Türk milliyetçisi tüm seçmenin oyuna talibiz” dedi.


İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı İlhan Adıyaman, göreve geldiği 15 Şubat’tan bu yana gerçekleştirdikleri çalışmaları ve hedeflerini Yeni Kıroba’ya anlattı.

31 Mart yerel seçimlerinde Millet İttifakı listesinden Efeler Belediye Meclis Üyeliğine seçildiğini anımsatan Adıyaman, 15 Şubat’taki kongreden bu yana da İYİ Parti Efeler İlçe Başkanı olarak görev yaptığını dile getirdi.

İYİ Parti’nin kuruluşundan itibaren Efeler İlçe Teşkilatı’nda görev aldığını kaydeden Adıyaman, şöyle konuştu: “Yerel seçimler zamanı meclis üyeliğine aday olduk. O süreçte istifa etmemiz gerekiyordu. Nasip oldu, meclis üyesi olarak devam ettik. Kongre süreci başladığında da önceki ilçe başkanımız aday olmadığını söyledikten sonra ben bu göreve talip olduğumu söyledim. Bir adayımız daha vardı. İl seçimlerimiz 3 adaylı, ilçe seçimlerimiz 2 adaylı gerçekleşti. Çok güzel bir şekilde, demokrasi şöleni halinde geçti. Kongrelerimiz devam ediyordu. Hafta sonları kongrelere katılıyorduk. Yönetim olarak toplantımızı yaptık, divanımızı belirledik. 2018’de iki seçime birden hazırlandık. O süreçte kadınlarla çalıştığımız için kadınlardan verim almayı daha uygun bulduk. Yönetimde 34 kadın, 30 erkek var. Bunu divana da yansıttık. 7 kadın 7 erkek şeklinde divanı oluşturduk.”

PANDEMİ DÖNEMİNDEKİ ÇALIŞMALAR

Türkiye’de 11 Mart’ta ilk Kovid – 19 vakasının görülmesinin ardından kısıtlamalar döneminin başladığını hatırlatan Adıyaman, “Bu süreçte açıkçası başta neler yapabiliriz diye düşündük. 65 yaş üstü üyelerimize ulaştık. Her türlü ihtiyaçlarına karşılık vermeye çalıştık. Valilik, kaymakamlık, belediyeler kanalıyla yardımlar yapılıyordu. Oralarda nasıl hareket edilmesi gerektiğiyle ilgili tüm bilgilendirmeleri yaptık. Ardından Ramazan süreci geldi. Yardım kolilerini adrese gönderdik. 600’a yakın üyemize, üyemizin yakınına, komşusuna yardım kolisi ulaştırdık. Partiyi 15 Şubat’ta devraldık. Her yeni oluşumda devraldığın yerde önce neyi devraldığınıza bakarsınız. Arşivleme evraklarını aldık, baştan düzenledik. 5 ilçe kongremiz kalmıştık. Bunları tamamladık. 12 Temmuz’da da 3 adaylı kongre sonucunda Diş Hekimi Süleyman Demirci, İl Başkanı seçildi. Ne kadar da merkez ilçe bu işlerin mutfağıdır dense biz bire bir etkilendiğimiz için, herkes bir şekilde mekanizmanın içinde kalıyor. Kendi adıma ve yönetimim adıma şöyle bir aidiyet hissettik: 3 aday da olsa her birinin yönetiminde en az yüzde 60 – 80 oranında merkez ilçeden kişi olacak. Bu seçimin sonucunda bir aday kazanıp görev yapacak. İlçe başkanlarıyla toplantı yaptık. Desteklediğimiz bir adayın elbette kazanacağını, benim desteklediğim aday kazandığında diğer adayları ve onların listesinde olan arkadaşları parti içinde tutabilmek için, kaybeden kişilerin uzaklaşmaması adına çalışmalar yaptık. Sonrasında ilçelerle diyaloglara girdik” diye konuştu.

“DÖNEM EKONOMİ DÖNEMİ”

Partilerin ilçe teşkilatlarının asli görevinin üye sayısını artırmak olduğuna dikkati çeken Adıyaman, “Biz 200’e yakın üye kaydı yaptık. Her yeni üyede bir, üyeleri bir araya getirip, kendi mahallerindeki üyelerle kaynaştırma planımız vardı. Ancak pandemi sürecinde kapalı alanda toplantı yapmak kolay değil. Genel anlamda merkez ilçe başkanı, ille binalarını birleştirmek istemez. Ancak ben öyle bir düşüncede değilim. Dönem ekonomi dönemi. Fiziki şartlarımız müsait değil. İl binamızı da biliyorsunuz. Mümkün olduğunca daha büyük, asansörü olan bir daireye geçmek istiyoruz. Gelen misafirleri daha rahat ortamlarda ağırlamak istiyoruz. Bununla ilgili il binası arayışımız devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

“MİLLETİN SESİ OLUYORUZ”

Bu süreçte genel merkezin uyguladığı politikaları yerelde de uygulamak için çaba sarf ettiklerini anlatan Adıyaman, şu görüşleri dile getirdi:

“Biliyorsunuz ki, Sayın Genel Başkanımız, sağlık açısından risk içerse de siyasi açıdan vatandaşın yanında olabilmek için, milletin sesi olabilmek için, esnafın, çiftçisinin, işsiz gencinin yanında, onların dertlerini dinleyip çözüm üretmek için çaba sarf ediyor. Biz de aynısını burada sanayi sitelerinde gerçekleştirdik. Bulvarda gerçekleştirdik. Salgın döneminde de olsak ne yapabiliriz diye düşündük. Ülke genelinde yaşanan sıkıntı yerelde daha fazla var. İşsizlik anlamında var, eğitim anlamında çok fazla karambol durumlar var. Bununla ilgili gerekli iletişimleri kurduk.”

Hem ilçe başkanı hem de belediye meclis üyesi olmasının belediyelerle iletişimini artırdığını kaydeden Adıyaman, “Şu ana kadar Fatih Bey’le iletişimle ilgili hiçbir sıkıntımız olmadı. Her türlü istek ve talebimizde - tabii kanunlar çerçevesinde ve anlaşılır istekler – yanımızda oldu. Zaten onun dışında hiçbir istekte bulunmadık” diye konuştu.

“YARIN SEÇİM OLACAKMIŞ GİBİ HAZIRLANIYORUZ”

İYİ Parti’nin kurulmasıyla birlikte ittifaklar döneminin başladığını söyleyen Adıyaman, “Genel merkezler, bütün istişareleri yaptıktan sonra en doğru kararı veriyor. Biz de burada yereldeki bire bir durumları onlara aktardıktan sonra, ittifak partimizle yerel seçimlerde belli ilçelerde işbirliği yapıldı. Bunları kazanmak için elimizden geleni yaptık. Önümüzdeki süreçte yapacağımız şey de bu. Mevcut durum neyi gerektiriyorsa biz onu yapıyoruz. Seçimlere yarın olacakmış gibi hazırlanıyoruz. Mahalle temsilcilerimizin çoğunu belirledik. Biz kendi yönetimimizde de bu seçimlerde de şeffaf yönetimi ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Her türlü fikre, ortaya konan projelere açığız” dedi.

Adıyaman, “Vatanın birliği ve bütünlüğüyle ilgili sıkıntısı olmayan, aidiyet hisseden, vatansever, Türk milliyetçisi tüm seçmenin oyuna talibiz. Bu çerçevede de girdiğimiz her seçimde o seçimi kazanma adına bütün çalışmaları yaparız” ifadelerini kullandı.

Siyasî görevlerinin yanı sıra Jeoloji Mühendisleri Odası Aydın Şubesi’nde yöneticilik görevinin olduğunu anımsatan Adıyaman, “Bu kapsamda İzmir’e, Ankara’ya danışma kurullarına gidiyoruz. Jeoloji şöyle bir şey: bütün şehirlerin ortak sıkıntıları vardır. Nedir bunlar? Trafiktir, altyapıdır, ulaşımdır. Bu üç döngü de her zaman zeminle alakalı olan konulardır. Genel sıkıntı fay sistemleriyle ilgilidir. Yerleşim yerlerini fay sistemleri üzerine kurmuşuz. Bununla ilgili de hem partisel faaliyet olarak yürütüyoruz. Sayın vekilimizi odamızda ağırladık. Yerel sıkıntıları kendisiyle paylaştık. Kendisi de Meclis’te bunları aktardı zaten” diye konuştu.

“ÖNCELİĞİMİZ ÜLKEMİZ”

Millet İttifakı’nın ülkeye kazandırdıklarından hareketle çalışmaya devam ettiklerinin altını çizen Adıyaman, şunları kaydetti:

“Pandemi süreci olmasaydı mevcudun bir katı kadar daha üye yapmayı düşünüyordum. Hedef anlamında olmasa da her yeni üyeyle partimizi daha da güçlendirmek istiyorum. Mevcut üyelerimizle partimize yeni üyeler kazandırmak için çalışıyoruz. En büyük avantajımız Sayın Akşener ve yönetimi. Ülkenin ekonomik, siyasi anlamda sıkıntısı var. Suni gündemler bizim gündemimiz olmuyor. Milletin sesi olarak, ne gerekiyorsa, sorun neyse onu dile getiriyoruz. Kavgalara da girmiyoruz. Siyasetçilerden beklenti bu. Alışkanlıklar, kötü imaj var. Kötü imajı değiştiren bir partiyiz. Elimizde bir terazi var. Bir tarafta ülkemiz, bir tarafta partimiz. Biz şu ana kadar hep ülkemiz tarafında olduk, terazinin o tarafını tercih ettik. Hep de böyle tercih edeceğiz. Çünkü önceliğimiz ülkemiz. Ülkemiz adına, hayrına ne varsa o konuda her zaman katkı sunarız.”