Aydın'da 7 tutuklama

Aydın’da 18 – 24 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında hakkında işlem yapılan 92 şüpheliden 7’si tutuklandı, bir şüpheliye adli kontrol tedbiri uygulandı.


Aydın’da güvenlik güçleri, zehir tacirleriyle mücadelesini hız kesmeden sürdürüyor.

Valilikten yapılan açıklamada, “Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler tarafından 18 Ocak-24 Ocak 2021 tarihleri arasında 82 olay ortaya çıkarılmıştır. İcra edilen faaliyette 92 şüpheli hakkında işlem yapılmış, 7 şüpheli tutuklanmış, bir şüpheliye adli kontrol tedbiri uygulanmıştır” denildi.

ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK

Operasyonlarda ele geçirilen maddelere ilişkin bilgi verilen açıklamada, “Emniyet ve Jandarma birimlerimizce bu zaman diliminde 66,27 gram esrar, 1051,15 gram metamfetamin, 53 adet sentetik ecza, 2,42 gram sentetik kannabinoid,21 gram kubar esrar,1,09 gram eroin 23.40 gram skunk, 3 adet lyrica ve 10 adet ecstasy ele geçirilmiştir. valiliğimizce, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir” denildi.