İMO'da görev dağılımı gerçekleşti

Hafta sonu yapılan genel kuruldaki seçimleri Değişim Grubu’nun kazandığı İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Aydın Şube Yönetimi göreve başladı. Şube başkanlığı görevini Özlenen Alcı üstlendi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Aydın Şubesi’nin hafta sonu gerçekleştirilen seçimli genel kurulunda oda yetkili organlarına seçilen isimler mazbatalarını aldı.

Yapılan görev dağılımı sonucunda Özlenen Alcı şube yönetim kurulu başkanlığını, Tarkans Zorlu Koşar yönetim kurulu sekreter üyeliğini, Anıl Akgün ise şube saymanlığını üstlendi. Ali Atılım Kahraman, Serkan Zerman, Çağatay Özcan ve Murat Biçer ise yeni yönetimde üye olarak görev yapacak. İMO Aydın Şube Başkanı Özlenen Alcı, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte şube hizmet binasında basın toplantısı düzenledi.

“TÜM ENGELLERİ AŞACAĞIZ”

Hizmet yarışının ilk aşamasını tamamladıklarını ifade eden Alcı, “Şimdi daha hızlı koşarak önümüzdeki tüm engelleri aşacağız. Öncelikle binamızın bakımını yapacağız. İlk çalışmalarımız meslektaşlarımızın ekonomik olarak faydalanacağı alanlarda olacak. İşsiz arkadaşlarımızın özgeçmişlerini almaya başladık. Odamızın meslek içi eğitimlerini hızlandırıp tüm üyelerimizin talepleri doğrultusunda öncelik sırasıyla yapacağız. Şubemiz etkinlikleri çerçevesinde üyelerimize yönelik Teknik gezileri düzenleyeceğiz. İlk gezimiz Doğuş Tuğla kiremit fabrikasına olacaktır. Gezimizin tarihini en kısa zamanda üyelerimize duyuracağız. 06 Mart 2020 tarihinde tanışma toplantısı yaparak bu yıl yapmayı planladığımız eğitim ve etkinlikleri üyelerimiz ile birlikte konuşacağız. Bu toplantıyı her ayın ilk cuma günü sürekli tekrarlayacağız” dedi.

“AYRIM YAPMAYACAĞIZ”

Konuşmasında ‘ortak akıl’ vurgusu yapan Alcı, önceki yönetim kuruluna ve kendilerini destekleyen – desteklemeyen tüm meslektaşlarına teşekkür ederek, “Meslek grubu, ilçe kişi ayrımı yapmadan görevimizi ve verdiğimiz taahhütleri gerçekleştireceğimize buradan bir kez daha kamuoyuna ve meslektaşlarımıza duyuruyoruz” diye konuştu.