İYİ Partili Ergun, erken seçimle ilgili konuştu

İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Metin Ergun, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya geçmiş olsun ziyaretine geldi. Başkan Kaya’ya geçmiş olsun diyen İYİ Partili Ergun, “Erken seçim tartışmasını açan da kapatan da kendileridir” dedi.


İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Metin Ergun, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. İYİ Partili Ergun yaşananları Millet İttifakının yardımlaşma kampanyaları üzerinden eleştirerek, “İncirliova bununla anılmayı hak eden bir ilçe değil. Bu İncirliovalılara vurulmuş bir darbe adeta. Türkiye genelinde bir hazımsızlık var. Özellikle Millet İttifakının yürüttüğü yardımlaşma kampanyalarını engel olmaya gayret eden bir tutum var. Devletin imkanlarını kullanarak, engel olmanın ötesinde fiili saldırıya da dönüşmüş durumda. Bunlar bizi kamçılar. İncirliovalı gariban halkın hakkını yiyenleri çıldırmışçasına saldırıyorlar, doğru yoldayız. İnşallah bu başarı genel iktidarı da getirecektir. Belediye başkanımızın arkasında olduğumuzu göstermek için genel başkanımızın talimatıyla geldik. İnşallah böyle şeyler bir daha yaşanmaz” dedi.

Erken seçimle ilgili de konuşan İYİ Partili Ergun, “Biz İYİ Parti olarak seçime her an hazırız. Seçim kararını alacak olan Cumhurbaşkanıdır. Tek başına bu kararı alabilir. Tartışmayı açan da kapatan da kendileridir” diye konuştu.

İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Metin Ergun, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcıları Derviş Vural, Tuncay Tekay ve Rıdvan Uz’un katıldığı ziyarette konukları; İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Alak, CHP İlçe Başkanı Hasbi Akman, meclis üyeleri ve partililer de hazır bulundu.