İYİ Partili Öztürk: Sandıktan çıkana razı olmalıyız

İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı’nın kurucularından olan ve il başkanlığı için çalışmalar gerçekleştiren Yüksel Öztürk, parti içi demokrasinin önemine değinerek, “Her zaman her yerde, sandıktan çıkana razı olmak durumundayız” dedi.

İYİ Parti Aydın İl Teşkilatı kurucularından ve bir süredir Aydın İl Başkanlığı için çalışma yürüten Yüksel Öztürk, partisinin Efeler İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, parti içi demokrasi vurgusunda bulunarak, “Her zaman her yerde sandıktan çıkana saygı duymak zorundayız” yorumunu yaptı.

İYİ Parti’nin zor koşullar altında kurulduğunu söyleyen Öztürk, “Biz bu mücadeleyi çok çetin şartlar altında verdik. Meydan vermediler, salon vermediler, elektriklerimizi kestiler, türlü iftiralar attılar ama hepsini sizlerin sayesinde birer birer yendik. Partimizi de kurduk, seçime de girdik. Yapılamaz deneni yaptık, yıkılmaz deneni yıktık. Bu yüzden hepinizden Allah razı olsun. Özellikle kurucular ve yöneticiler olarak bu partiyi çocuğumuz gibi görüyoruz. Bunda çok haklısınız. Ancak şunu söylemek isterim: bizim bu çocuğu büyütmemiz lazım. Bunun çocuk olarak kalmaması lazım” diye konuştu.

“NEZAKETİ EKSİK ETMEYELİM”

“Bunun için neler yapabiliriz?” diyen Yüksel “Öncelikle şunu söyleyebilirim: partimizde sevgi, saygı ve nezaketi asla eksik etmemeliyiz. Çünkü sevginin, saygının ve nezaketin aşamayacağı sorun, giremeyeceği gönül yoktur. Partimizi büyütmek için toplumla kucaklaşmalıyız. Sivil toplum kuruluşlarında, odalarda, borsalarda görev almalıyız” sözlerine yer verdi. Yaygın basının İYİ Parti’ye “ambargo uyguladığını” öne süren Öztürk, bu nedenle yerel basının desteklenmesi çağrısında bulundu.

Demokrasilerde siyasi partilerin vazgeçilmez unsur olduğuna dikkati çeken Öztürk, şöyle konuştu: “Siyasi partiler olmadan demokrasi olmaz. Ancak gerçek demokrasi dediğimiz demokrasilerde, parti içi demokrasinin de olması gerekir. Bu yüzden parti içi demokrasi çok önemlidir. Her zaman her yerde sandıktan çıkana razı olmak zorundayız.”