İYİ Partili Sarı: Güçlü ve birlik olmak zorundayız

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, Barış Pınarı Harekatı’nda az sayıda ülkenin Türkiye’ye destek verdiğini anımsatarak, “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Güçlü ve birlik olmak zorundayız” vurgusunda bulundu.

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, Barış Pınarı Harekâtı’yla ilgili çarpıcı tespitlerde bulundu.

Sarı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Mehmetçiğin kararlı ilerleyişi karşısında, terör örgütü unsurlarının geri çekildiğini kaydederek, “Bu kısa sürede dünyada ne kadar dostumuz olduğunu görme imkânı bulduk. Ve bir kez daha anladık ki, bu topraklarda ilelebet yaşamak için Türk Milliyetçiliği ideolojisi devletin merkezinde olmalıdır. Dilerim, ülkemizi yönetenler bu gerçeği hissederler. Zira son 5 gün bir kez daha gösterdi ki, Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur” ifadelerini kullandı.

“GÜÇLÜ VE BİRLİK OLMAK ZORUNDAYIZ”

“Sözde dostlarımız, sözde stratejik ortağımız, Arap Birliği, Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde, parmakla gösterilecek kadar az sayıda ülke, bu kritik dönemde bize destek oldu. Can Azerbaycan, kardeş Pakistan, soydaş Macaristan gibi” görüşlerini aktaran Sarı, “Allah göstermesin, biraz zaafımız olsa, tıpkı 100 yıl önceki gibi hepsi leş kargası gibi vatanımıza çökmeye hazırlar. Bunun için, bu topraklarda yaşamak için hep güçlü ve hep birlik olmak zorundayız. Bu güç ve birliğimizi de Türk dünyası ile pekiştirmek durumundayız. Yıllarca kendilerini savunmak için hararetle taraf olduğumuz Filistinlilere göstermiş olduğumuz ilginin bir bölümünü Doğu Türkistanlı, Kerküklü Türkmenlere, Kırım Türklüğüne gösterseydik, bugün hayal kırıklığına uğramazdık. Kıbrıs'ta Merhum Rauf Denktaş'ı anlamış olsaydık, bugün Mustafa Akıncı gibi biriyle karşılaşmazdık. Bu harekâtta yaşadıklarımız bize ders olsun. Türk Milleti var olsun. Yüce Mevlam, tez zamanda Mehmetçiğimizi muzaffer eylesin” değerlendirmesinde bulundu.