İlk nikahı Özakcan kıydı

Efeler Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Salonu düzenlenen törenle hizmete açıldı. Yeni merkezdeki ilk nikahı kıyan Başkan Özakcan, çıraklık, ustalık ve kalfalık dönemlerini aştıklarını belirterek, “Önümüzdeki dönem ustabaşılık dönemi olacak” dedi

Aydın – Denizli Karayolu, ASTİM Kavşağı yakınında bulunan ve düzenleme çalışmalarında sona gelinen Efeler Belediyesi Kültür Merkezi ve Nikah Salonu, düzenlenen törenle hizmete girdi.

Açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, eşi Gülay Özakcan ile beraber açılışa geldi. Konuşmasında, Efeler Belediyesi’nin 2014 yılında Aydın’ın büyükşehir olmasıyla kurulduğunu hatırlatan Özakcan, “Efeler Belediyesi olarak göreve geldiğimizde tekeri dönen, çarkı dönen, işleyen, makamı olan, binası olan bir görev ve hizmet noktası yoktu. Yeni kurulmuş olmamızdan dolayı altımızda ne makam arabası. Ne oturacak bir masamız, sandalyemiz ne de personelimizin hizmet vereceği bir ofis yoktu. Çok kısa zamanda bütün eksiklerimizi tamamlayarak belediye sınırları içinde yaşayan tüm yurttaşlarımıza zorunlu hizmetlerimizi vermek için bütün birimlerimizi oluşturduk” diye konuştu.

“KÜÇÜK BİR ÇİVİ”

Gerçekleştirdikleri icraatlarla toplumda güven ve memnuniyet oluşturduklarını dile getiren Özakcan, Efeler’in nikah salonu ve kültür merkezine çok ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Açılışı yapılan binanın geçmişinden de söz eden Özakcan, “Bu bina geçmişte Aydın Sanayi Odası’nın binasıydı. AYTO’ya intikal etti. Onlar herhangi bir işlem yapmadı. Metruk bir haldeydi, tinerci yuvası haline gelmişti. Aydın’ımızın giriş ve çıkışında göz önünde olan bu bina Aydın’a yakışmıyordu. AYTO’dan devraldık. Bu bina Efeler Belediyesi Kurucu Başkanı olarak, kurucu meclis üyeleri olarak, kurucu personel ve çalışanlar olarak çaktığımız küçük bir çivi” ifadelerini kullandı.

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM, USTABAŞILIK DÖNEMİ”

Yaklaşan yerel seçimlerde Efeler Belediye Başkanlığı’na yeniden aday olacağının da sinyalini veren Özakcan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugüne kadar zorunlu hizmetlerimizin yanında önümüzdeki dönem için yapacağımız çok büyük hizmetler var. Geldiğimiz noktada çıraklık, kalfalık hatta ustalık dönemlerini bile aştık. Önümüzdeki dönemde inşallah, ustabaşılık dönemini daha büyük hizmetlerle hep birlikte yaşar ve paylaşırız.”

Yapılan duanın ardından Özakcan ve beraberindekiler, merkezin açılış kurdelesini hep birlikte kesti. Açılışın ardından merkezdeki ilk nikah Başkan Özakcan tarafından kıyıldı. Neslihan Saval – İsmail Uçkun çiftinin nikahını kıyan Özakcan, genç çifte ömür boyu mutluluklar diledi. Evlilik cüzdanını çifte teslim eden Özakcan, kahve fincanı armağanında da bulundu.

Nikahın ardından konuklara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

İZGܒNÜN ADI YAŞATILIYOR

Ünlü mizah yazarı Muzaffer İzgü’nün adının verildiği konferans ve tiyatro salonunun da açılışının yapıldığı törende, konuklara Muzaffer İzgü’nün yaşamını anlatan belgesel gösteriminde bulunuldu. Muzaffer İzgü’nün oğlu Ahmet Şahin İzgü, babasının 10 milyon okuyucusu olan ‘koca bir çınar’ olduğunu belirterek, merkezin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılışa, Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahittin Çetindoğan, Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, Aydın Yönetici Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Özen Gündüz, Efeler Kent Konseyi Başkanı Tuncay Erdemir, AYMAS Galericiler Sitesi Başkanı Hasan Yoğurtçu, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.