İncirliova'da Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla İncirliova’da bir dizi etkinlik düzenlendi. Çelenk sunma töreninin ardından Kültür Park’ta belediyenin ev sahipliğinde kahvaltılı buluşma gerçekleştirildi.

İncirliova’da 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir dizi etkinlik düzenlendi. Etkinliklerin ilk durağı Cumhuriyet Meydanı oldu. Saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı okuyan muhtarlar adına, İncirliova Muhtarlar Derneği Başkanı Mukadder Yüksel, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Yüksel, günün anlam ve önemine ilişkin kısa bir konuşma yaptı.

İlçedeki Muhtarlar Günü etkinliklerinin ikinci durağı ise Kültür Park oldu. Muhtarlar, İncirliova Belediyesi’nin düzenlediği sabah kahvaltısında bir araya geldi.

“MUHTARLAR, GÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ”

İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü’nün izinli olması nedeniyle bu göreve vekâlet eden Koçarlı Kaymakamı Fırat Çelik, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Bugün çok özel bir gün sizler için. Muhtarlık, İkinci Mahmut’tan beri, Osmanlı’dan bu yana devam eden bir sistem. Hem idari açıdan hem de sosyal ve kültürel anlamda muhtarlık bizim için çok önemli bir birim. Her zaman söylüyoruz: muhtar arkadaşlarımız taşrada bizim gözümüz, kulağımız. En yakın mesai arkadaşlarımız. Bu vesileyle onları çok önemsediğimi belirtmek isterim. Muhtarlık, her zaman önemli birim olarak devam edecek” dedi.

“ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTIK”

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya ise “Türkiye Deve Güreşleri Federasyonu Başkanı olarak halkımızın yoğun katılım sağladığı en büyük etkinlikler olan deve güreşlerini düzenlerken muhtarlarımız bizim en yakın mesai arkadaşlarımızdı. İlçe başkanı olduğum dönemde de özellikle Büyükşehir Belediyemizin ilçemizde yapacağı hizmet ve yatırımlarda muhtarlarımızla önemli çalışmalar yaptık” ifadelerini kullandı.

“EN YAKIN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZ”

Belediye Başkanı olarak da zaten var olan uyumlu çalışma anlayışını sürdüreceklerini kaydeden Kaya, şöyle devam etti: “Muhtarlar, dün olduğu gibi bugün de bizim en yakın çalışma arkadaşlarımız. Mahallelere yapılacak hizmetleri muhtarlarımızla birlikte planlayarak hayata geçiriyoruz. Görevlerini fedakârca yerine getiren siz değerli muhtarlarımızın bu özel gününü kutluyorum.”

Muhtarlar buluşmasına, İYİ Parti İlçe Başkanı Ahmet Alak, AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Celbek ve kurum müdürleri de katıldı.