Spor

Kadıköyspor şampiyonluk kupasını aldı

Ligin bitimine 3 hafta kala Aydın 1. Amatör Lig 6. Grup’ta şampiyonluğunu ilan eden Kadıköyspor, bugün oynadığı Yeni Esnafspor maçı öncesinde kupasını aldı. Takım kaptanı Turan’a şampiyonluk kupasını Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hasip Arıkan verdi. Kupa törenine, Futbol İl Temsilcisi Hakan Açıkgöz, Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Aydın Şube Başkanı Ali Hakan Koç, Aydın Adnan Menderes Stadı Tesis Müdürü Serdar Küçük, Kadıköyspor Başkanı Zeki Mendi katıldı.

Adnan Menderes Stadı 2 nolu yan sahada gerçekleşen kupa töreninde konuşan Aydın Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Hasip Arıkan ‘’Kadıköyspor’un uzun bir aradan sonra 1. Amatör Kümede şampiyon olmasından dolayı tebrik ederiz. Önemli olan Play-off maçı. Play-off’ta rakibini yendiği takdirde Süper Amatöre çıkacak. Süper Amatörde de uzun zamandır yer almamıştı. Bu defa Kadıköyspor için onur meselesi olacaktır. Emeği geçenlere tebrik ediyorum. ‘’dedi.

‘’HERKESİN EMEĞİNE AYAĞINA SAĞLIK’’

Kadıköyspor Başkanı Zeki Mendi şampiyonluktan dolayı oyuncularını kutladı. Kadıköyspor teknik direktörü Fehmi Mumcuoğlu şampiyonluk ile ilgili duygularını paylaştı. Mumcuoğlu : ‘’ Zor dönemlerden geçtik. Sıkıntılı dönemlerden geçtik. İstediğimiz oyunu tabii müsabakalarda oynamaya çalıştık. Ama kısıtlı bir kadromuz vardı.Tek sevindirici taraf sakatlık olmadan, kart görmeden, ligin son haftasına kadar bu şekilde devam ettirmek. Üç hafta kalaya kadar zaten şampiyonluğu garantiledik. Sadece bu maçlarda play-off maçına hazırlık maçı gibi geçiriyoruz. İnşallah play-0ff maçını kazanıp takımımızı Amatör Süper lige çıkmak istiyoruz. Herkesin emeğine ayağına sağlık ’’ dedi.

KADIKÖYSPOR :3 – YENİ ESNAFSPOR : 3

Maça şampiyon olarak çıkan Kadıköyspor Yeni Esnafspor karşısında 3 golünün ikisini kaptan Turan attı. Diğer golün sahibi Recep oldu. Yeni Esnafspor’da ortaya koyduğu futbolla beğeni kazandı ve hanesine bir puan ekledi.