Kalınomuz: Tek aday söylemine karşıyım

CHP Aydın Eski İl Başkanı Barkan Kalınomuz, parti içi demokrasi ve yarışma kültürünün önemine dikkati çekerek, “Tek adayla gidelim söylemi var. Bu söyleme şiddetle karşıyım” dedi.

Geçtiğimiz günlerde, CHP İl Kongresi’nde il başkanlığına aday olacağını açıklayan, CHP Aydın Eski İl Başkanı Barkan Kalınomuz, kongre öncesinde ‘tek adayla gidelim’ yönünde bir söylem olduğunu belirterek, “Bu söyleme şiddetle karşıyım” dedi.

Gazetemize açıklamalarda bulunan Kalınomuz, parti içi demokrasi ve yarışma kültürünün önemine dikkati çekerek, “Kongre yaklaşıyor. Tek adayla gidelim söylemi var. Bu söyleme şiddetle karşıyım. Yarışma kültürünü yok ederseniz, parti içi demokrasiyi silersiniz. Böyle bir anlayış, bizim kuruluş felsefemize, demokrasi örf ve geleneğine, Sosyalist Enternasyonal’e üye olmamızın gerekçelerine ders düşer. Bu ciddi bir problemdir” diye konuştu.

CHP içinde ‘önseçim’ kültürünün öneminin altını çizen Kalınomuz, “Belediye endeksli, belediye çalışanlarından oluşturulan bir delegasyon sistemine karşıyım. Bu doğru değil. Önemli olan tabanın hissiyatı” yorumunu yaptı.