Kaya: Artık adalete güvenmiyorum

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, kavganın akabinde karşı tarafın aynı gece serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Başkan Kaya, “İzmir’de camiden yapılan anonsu sosyal medyadan beğenen ve paylaşan kadını cezaevine attılar. Aytekin Kaya’ya gece saldıran ve annesine hakaret eden militanı salıverdiler” dedi.

İncirliova Ülkü Ocakları eski İlçe Başkanı Volkan Baytaş ile arbede yaşayan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya, İYİ Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Metin Ergun, geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Yaşananların rant uğruna yapıldığını savunan Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “Annemin evinin önünde saman indirirken beni takip edenler şahsıma fiili bir saldırı düzenlendi. Alkollüydüler. Bunların rantları kesildi, bunlar belediyenin parkını işletiyordu. Bu arkadaşın bir eli yağda bir eli baldaydı. İnşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız. 28 günde kazanılan seçimin yenilgisini seçimin üzerinden bir yıl geçmiş olsa da hala hazmedemeyenler, hiç kusura bakmasınlar. Dört yıl boyunca çok çalışsınlar, beni devirsinler kendileri otursunlar koltuğa. Ben çalışırsam ben geleceğim. Bu İncirliova halkına yapılan bir saldırırdır. İncirliova’nın adını güzel projelerle duyurmak istiyorum” dedi.

“İKTİDARA GELENE KADAR ADALETE GÜVENMİYORUM”

Yaşananlarla ilgili açıklamalarını sürdüren Belediye Başkanı Kaya olayı, geçtiğimiz günlerde İzmir’de yaşanan olayla kıyasladı. Başkan Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Bana saldırıda bulunan belediyenin cep telefonunu kullanan, altında otomobili ve sabah akşam gezerek maaş alan birisidir. Belediyeye ait parkı işletiyordu bende kira günü bitince sözleşmeyi yenilemedim. Parkı belediye olarak çalıştırmaya başladık. Bunun hesabını güttüler. Saldırı sonrasında ilçe emniyet müdürlüğünden serbest bırakıldılar. Ama İzmir’de camiden yapılan anonsu sosyal medyadan beğenen ve paylaşan kadını ise cezaevine attılar. Aytekin Kaya’ya gece saldıran ve annesine hakaret eden militanı salıverdiler. Ben şimdiye kadar adalete güveniyordum ama belediye başkanı olarak artık adalete güvenmiyorum. İktidara gelene kadar adalete güvenmiyorum. 76 yaşındaki annemi üzdüler, en çok beni o üzdü.”

“ELİMİZDE HİÇBİR ŞEY YOK 7 MİLYON PARA ÖDENMİŞ”

7 milyonluk yolsuzluk olduğunu iddia eden Başkan Kaya, “Eski Belediye Başkanı döneminde bir jeotermal firmasına bölgede araştırma yapması için 7 milyon lira para aktarılmış. Aydın Eski Valisi Erol Ayyıldız döneminde bir anlaşma yapılıyor. Bir harita veriyorlar ve üzerinde şurada sıcak su var diye rapor veriyorlar. 7 milyon ödenen firmaya 140 bin lira belediyenin borcu kaldı diye bizi icraya verdi. Elimizde hiçbir şey yok 7 milyon para ödenmiş. Bu dosya için bir süre sonra müfettişler gelecek ve inceleme yapacaklar. Bu olayda onları rahatsız ediyor” diye konuştu.

Belediye Başkanı Aytekin Kaya, can sağlığının riske girebileceği düşüncesiyle de koruma tutacağını açıkladı.

İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı da, “Yapılan saldırı tüm Aydınlılara yapılmıştır. Saldırıyı yapanları, yaptıranları kınıyorum. Aytekin Başkanın İncirliova’da belediye başkanlığını kazanmasını bunlar hazmedemedi” diyerek geçmiş olsun dileğini yineledi.