Kazanları ihtiyaç sahipleri için kaynatıyorlar

Türk Kızılay Aydın İl Başkanı Mesut Mezkit, ildeki ihtiyaç sahiplerine her gün 4 bin 200 kişilik iftar yemeği sağladıklarını belirterek, “Aydınlı hayırseverleri iftar yemeği için hayır yarışına bekliyoruz” dedi.

Türk Kızılay Aydın İl Başkanı Mesut Mezkit, Ramazan ayında gerçekleştirdikleri çalışmalara ilişkin açıklama yaptı. Aydın’daki ihtiyaç sahiplerine her gün 4 bin 200 kişilik iftar yemeği verdiklerini aktaran Mezkit, Aydınlı hayırseverlere de ‘hayır yarışına katılın’ çağrısında bulundu.

İftar yemeğinin giderlerinin Türk Kızılay Genel Merkezi, Aydın İl Başkanlığı’nın yerel imkânları ve Aydınlı hayırseverlerin desteğiyle karşılandığını kaydeden Mezkit, “Aydın Valiliği Vefa Sosyal Destek Grubu himayelerinde bu iftar organizasyonunu gerçekleştiriyoruz. Bu iftar için Aydın Valiliğimizce bize verilen listede dul, yetim, 65 yaş üst evde tek başına yaşayanlar, Aydın’da eğitim gören ve ülkesine dönemeyen yabancı öğrenciler, yolda kalmışlar, hastanede acil serviste bekleyen vatandaşlardır. Ramazan ayının ilk gününden bu tarafa artan ihtiyaç sahihine paralel olarak yemek sayısını da devamlı artırdık. Bu da tabii olarak bir külfet. Bu iftar yemeği faaliyetinin daha fazla ihtiyaç sahibine ulaştırılması için daha fazla yardıma gerek duyulmaktadır. Bunu da temin edecek olan ise Aydınlı hayırseverlerimizdir” değerlendirmesinde bulundu.

“BİR ELİN NESİ VAR; İKİ ELİN SESİ VAR”

Temel anlayışlarının Aydınlı hayırseverlerimizin yardımlarını, zekâtlarını, fitrelerini yine Aydınlı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak olduğuna dikkati çeken Mezkit, şunları kaydetti: “Bunu da yapıyoruz. Aydınlı hayırseverlerimizden özellikle iftar yemeği için ayni yardım talebinde bulunuyoruz. Nedir ayni bağış? Bakliyat, ekmek, sebze, et, yağ ve benzeri yemekte kullanılan malzemelerdir. Bağışçılarımız bağışlarını yaptıktan sonra iftar hizmetini yerinde görebilirler. Bir elin nesi var; iki elin sesi var diyerek Aydınlı hayırseverleri iftar yemeği için hayır yarışına bekliyoruz. Hayırlı Ramazanlar diliyoruz.”