Kendirlioğlu: Şartlar, üreticinin lehine olmalı

Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kuru incir alımının olumlu bir adım olduğunu belirterek, “Şartlar, üreticinin lehine olmalı. Doğru bir politika uygulanmalı” dedi.

Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin kuru incir alımı kararını olumlu bulduklarını belirterek, “Ancak şartları bilmiyoruz. Şartlar, üreticinin lehine olmalı. Doğru bir politika uygulanmalı” yorumunu yaptı.

Gazetemize konuşan Kendirlioğlu, “Böyle bir girişim var ancak şartları nedir, ne şekilde alınacak? Kim alacak? Depolama şartları nedir bilmiyoruz. Alımla ilgili çalışmalar var deniliyor. Bu da 10 – 15 gün içinde çalışmaları yapılıyor deniyor. Ürün, eksperlik gerektiren bir ürün. Eksper gerekiyor. Ürünü alan kişinin bu konuda uzman olması gerekiyor. O şartlar nedir ne değildir? Hiç bilmiyoruz şu anda. Bize gelen net bir bilgi yok” dedi. Müdahale alımını olumlu bulduklarını kaydeden Kendirlioğlu, “Ancak çiftçi bu konuda aydınlatılmalı. Nasıl alınacağı belirlenmeli. Çiftçimiz şu anda bunu bekliyor. Şartlar üreticinin lehine olmalı. Doğru bir politika uygulanmalı” diye konuştu.