Kızılcaköyspor yararına kermes

Kızılcaköyspor yararına düzenlenen kermeste, Kızılcaköylü kadınların el emeği göz nuru olan yöresel ürünler, tüketiciyle buluştu. Vatandaşlar, zeytinyağından bazlamaya, tarhanadan tereyağına kadar doğal ürünlere ilgi gösterdi.

Kızılcaköyspor Kulübü yararına, Efeler’deki Sevgi Yolu’nda kermes düzenlendi. Sabahın erken saatlerinde Ziraat Bankası önüne stantlarını kuran Kızılcaköylü kadınlar, hazırladıkları doğal ve taze ürünlerin satışını gerçekleştirdi.

Kızılcaköyspor’da futbol oynayan Yasin Toker, yaptığı açıklamada, “Köylü kadınlarımız, kendi bahçelerinden, evlerinden doğal ve leziz ürünleri getirdiler. Zeytinyağından bazlamaya, erişteden gözlemeye, tarhanadan tereyağına pek çok ürünümüz mevcut. Bunun yanı sıra Aydın’ın yöresel ürünlerinden olan keşkek de satışa sunuluyor. Takımımız ikinci amatör kümede mücadele ediyor. Borçları var; onları kapatmak istiyoruz. Ürünlerimiz tamamen organik. El emeği ve taze ürünler. Zeytinimiz dalından koptu geldi. Vatandaşlarımız güven içinde alıp, tüketebilirler” diye konuştu.

Kentin en işlik yerlerinden olan Sevgi Yolu’ndaki kermese, Aydınlıların ilgisi yoğun oldu. Efeler Belediye Meclis Üyesi Mehmet Vergili ve Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şube Başkanı Mahmut Nedim Barış da kermese gelerek alışveriş yaptı.