Koçarlı'da yarış heyecanı yaşanacak

Koçarlı’da hafta sonu düzenlenecek tırmanma yarışı, yarış otomobili tutkunlarını bir araya getirecek.

Koçarlı bu hafta sonu Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu, Aydın Otomobil Sporları Kulübü ve Koçarlı Belediyesi işbirliğiyle düzenlenecek tırmanma yarışına ev sahipliği yapacak.

Koçarlı Belediyesi’nden ilan edilen programa göre, Ege Kupası’nın son etabı olan yarışın açılışı Cumartesi günü saat 14.00’te ilçedeki Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek. Halk oyunu gösterilerinin ve yarışçıların otomobilleriyle kortej geçişi yapmasının ardından saat 16.00’da seremonik start verilecek.

ÖDÜL VERİLECEK

10 Kasım Pazar günkü etkinlikler ise Koçarlı Adnan Menderes Kent Ormanı’nda gerçekleştirilecek. Saat 12.30’da hazırlık startları, saat 13.00’te birinci etap, saat 15.00’te ise ikinci etap startı verilecek. 1989’da lisanslı olarak ralliye başlayan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in de katılacağı yarışlar, saat 17.00’te düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek. Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, tüm vatandaşları hafta sonu düzenlenecek tırmanma yarışını izlemeye davet etti.