LÖSEV'den farkındalık yürüyüşü

Efeler’de 2 – 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) tarafından düzenlenen yürüyüşte, ‘Kanser kaderimiz olmayacak’ pankartları taşındı.

Efeler’de 2 – 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle farkındalık yürüyüşü düzenlendi. LÖSEV tarafından ‘Maskemi takarım, farkındalık yaratırım’ sloganıyla gerçekleştirilen yürüyüş, Gazipaşa Ortaokulu önünden başladı. Yürüyüşe katılanlar, Gençlik Caddesi ve Adnan Menderes Bulvarı güzergâhını izleyerek Atatürk Kent Meydanı’na ulaştı. Yürüyüşe maskeleriyle katılan katılımcılar, ‘Yaşasın lösemili çocuklar’, ‘Mutlu yarınlar LÖSEV’, ‘Hepimiz birer mucizeyiz’ ve ‘Kanser kaderimiz olmayacak’ yazılı pankartlar taşıdı.

“LÖSEV BÜYÜK BİR AİLEDİR”

Kortej, Atatürk Kent Meydanı’na ulaştığında saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından hazırlanan basın bildirisini okuyan Sosyolog Canan Çolak, “2 – 8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Siz gönüllülerimiz ve destekçilerimizle birlikte LÖSEV büyük bir ailedir. Bu büyük aile, 22 yıl önce aynı amaç altında bir araya gelen bir avuç idealist kişiyle birlikte büyümüş, bugün geldiği noktaya ulaşmıştır” ifadelerini kullandı.

“LÖSEMİ ÖNLENEBİLİR”

Herkesi lösemili çocuklara destek olmaya çağıran Çolak, “Bizler, löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilir olduğunu, lösemili çocukların maskelerini kendilerini korumak için taktığını, LÖSEV’in çocuk ve yetişkin hastalara ayni, nakdi ve sosyal destekler verdiğini duyarlı Türk halkıyla paylaşıyor, daha bilinçli bir kamuoyu için herkesi davet ediyoruz” görüşlerini aktardı.