Meclis'ten Mehmetçiğe tam destek

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve siyasi partilerin grup sözcüleri, terör örgütlerine karşı, Barış Pınarı Harekâtı’nı başlatan Türk ordusuna destek mesajlarını verdi.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ikinci toplantısını Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu yönetti. Meclis’ten Barış Pınarı Harekâtı’na destek mesajları çıktı.

AK Parti Grup Sözcüsü Mehmet Güler, “Terör koridoruna engel olmak, terör saldırılarını engellemek, terör örgütü PKK, YPG ve PYD’nin bölgedeki demokratik yapıyı bozmasına engel olmak, Suriye’nin toprak bütünlüğünü korumak, bölgedeki tüm terör örgütlerinin varlığını sona erdirmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri, Suriye’nin kuzeyinde Barış Pınarı Harekâtı’nı başlattı. Mehmetçiğimizin sağ salim, yurdumuza dönmesini temenni ediyoruz. Allah askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

“BARIŞA VESİLE OLSUN”

İYİ Parti Grup Sözcüsü Cihan Demirel ise “Barış Pınarı Harekâtı, tüm milletimize hayırlı uğurlu olsun. İnşallah Ortadoğu’da isminin olduğu gibi bir barışa vesile olur. Yüce Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ prensibi doğrultusunda bir harekât olur. Suriye’nin de toprak bütünlüğünü sağlamasına neden olur” dedi.

Demirel, bölgede barışın sağlanarak, Suriyeli sığınmacıların ülkelerine geri dönmeleri dileğini de ifade etti.

“DUALARIMIZ ONLARLA”

Efeler Belediye Başkanı ve CHP Grup Sözcüsü Mehmet Fatih Atay, Barış Pınarı Harekâtı’nı CHP Grubu olarak desteklediklerini belirterek, “Askerlerimize bu harekâtta başarılar diliyoruz. Askerlerimizin görevlerini yaparken burunlarının bile kanamadan ülkemize geri dönmelerini diliyoruz. Allah yardımcıları olsun” görüşlerini dile getirdi.

Karacasu Belediye Başkanı ve MHP Grup Sözcüsü Zeki İnal ise tüm siyasi parti gruplarına duyarlılıklarından ötürü teşekkür ederek, harekâta katılan tüm askerlerin sağ salim yurda dönmelerini temenni etti. İnal, “Dualarımız onlarla” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da “Şanlı Türk ordusunun başlatmış olduğu Barış Pınarı Harekâtı’nda ben de tüm Mehmetçiklerimizin sağ salim yurda dönmelerini diliyorum. Bu koridorun terörden kurtarılıp barış koridoru haline getirilmesini temenni ediyoruz. Biz de şanlı Türk ordusunun yanındayız” diye konuştu.

BEDRETTİN DALAN’A VEFA

Konuşmaların ardından gündeme geçildi. Buna göre, eski milletvekilleri merhum Muharrem Sökeli’nin isminin Efeler’de, merhum Mehmet Yüzügüler’in isminin ise Nazilli’de bir sokağa verilmesini öngören İmar Komisyonu raporu kabul edildi. Ortaklar’da bulunan isimsiz kavşağa, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan’ın adı verilmesiyle ilgili düzenleme de Meclis’ten geçti.

TÜRKEŞ’İN ADI KUŞADASI’NDA YAŞATILACAK

Meclis, MHP’nin ilk Genel Başkanı merhum Alparslan Türkeş’in isminin Kuşadası Ege Mahallesi’ndeki bir sokağa verilmesini öngören İmar Komisyonu raporunu da kabul etti. Toplantıda, Aydın’ın tanıtımı için çekilecek kısa filme 150 bin lira ödenek ayrılması hususunu içeren Plan ve Bütçe Komisyonu raporu da onaylandı.

Başkan Çerçioğlu, bir sonraki toplantının 12 Kasım’da Kuşadası’nda yapılacağını bildirdi.