Milletvekili Savaş'tan tescil yorumu

Aydın kestanesinin AB tarafından tescil edilmesini değerlendiren AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, “İncirimizden sonra kestanemizin de AB tescili alması, özellikle tarım ve turizm açısından ilimize önemli ekonomik katkılar sunacaktır” yorumunu yaptı.


Aydın kestanesinin Avrupa Birliği’nce (AB) tescil edilmesi, kamuoyunda memnuniyetle karşılandı.

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Millevtekili Mustafa Savaş, yaptığı açıklamada, “Dünyanın en özel lezzetlerinden biri olan incirimizden sonra kestanemiz de AB tescili alan coğrafi işaretli ürünümüz oldu. Böylelikle ülkemizde, AB tescilli üç ürün olan Aydın inciri, Malatya kayısısı ve Gaziantep baklavasından sonra, yine bereketli topraklarımızın kıymetli mahsulü kestanemizle birlikte listeye ikinci ürünümüz girmiş oldu” ifadelerini kullandı.

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Aydın’ın bir tarım ve turizm şehri olduğunu anımsatan Savaş, şunları kaydetti:

“Daha nice cevherleri ilimizde barındırıyoruz. Bu potansiyelimizi daha yükseklere çıkarmak için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu güzel şehrimize özel değerlerimize sahip çıkmak boynumuzun borcudur. İncirimizden sonra kestanemizin de AB tescili alması, özellikle tarım ve turizm açısından ilimize önemli ekonomik katkılar sunacaktır. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Aydın’ımıza ve hemşehrilerimize hayırlı olsun.”