Muhtar Saraç: Pazar yeri de yapılsın

Zafer Mahallesi Muhtarı Mustafa Saraç, eski minibüs garajı arazisine otopark yapılması projesinin olumlu olduğunu belirterek, “Bunun yanı sıra modern bir pazar yeri de yapılırsa iyi olur” dedi.

Zafer Mahallesi’nde bulunan eski minibüs garajı arazisi, Efeler Belediye Meclisi’nin kararıyla 3 yıllığına Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi. Büyükşehir Belediyesi’nin bahsi geçen alana 2 katlı otopark inşa edeceği ve 3 yıl sonra buranın mülkiyetinin yeniden Efeler Belediyesi’ne geçeceği öğrenildi. Efeler Belediye Meclisi’nin kararını değerlendiren Zafer Mahallesi Muhtarı Mustafa Saraç, otopark projesini olumlu bulduklarını ancak söz konusu alana, otoparkla birlikte modern pazar yeri yapılmasının da uygun olacağını dile getirdi.

“EN GÜZEL ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMELİ”

Eski minibüs garajı alanının 4 yıldan beri atıl durumda olmasından mahalle sakinlerinin rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Saraç, “Buranın mevcut durumundan rahatsızlığımızı defalarca dile getirdik. Efeler Belediye Meclisi’nin aldığı karar doğrultusunda buranın Büyükşehir’e devredileceği ve otopark yapılacağı söyleniyor. İnşallah katlı otoparkın üzerine pazar yeri de yapılır. Salı Pazarı’nın mahallemizde kurulan kısmı buraya taşınabilir. Çünkü pazarın sokaklarda kurulmasından dolayı başta gürültü ve trafik sıkışıklığı olmak üzere pek çok problem yaşıyoruz. Pazarcı esnafıyla mahalle sakinlerimizin yaşadığı sıkıntılar var. Eski minibüs garajı alanında hem otopark, hem pazar yeri, hem yeşil alan bir arada olursa çok güzel olur. Alınan karardan memnunuz. İnşallah pazar yeri de yapılırsa bu alan en güzel şekilde değerlendirilmiş olur. Her iki belediyemiz de vatandaşın taleplerini değerlendirip, gündemine alırsa memnun oluruz” ifadelerini kullandı.