Spor

Naz-Naz sezona “merhaba” dedi

Nazilli Belediyespor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen açılışla sezona “merhaba” dedi. Açılışta kurban kesilerek dua edildi. Kulüp başkanı Ünal Önal, basına yaptığı açıklamada şampiyonluk hedefi olan güçlü bir takım kurduklarını vurguladı.

TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta mücadele edecek olan Eşin Grup Nazilli Belediyespor, sezon açılışını Gazi Mustafa Kemal Atatürk Spor Kompleksi’nde düzenlenen törenle yaptı. Sezon açılışına Kulüp Başkanı Ünal Önal, kulübün sponsoru Eşin Grup’un sahibi Rıdvan Eşin, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Erol Angın, kulüp yöneticileri, teknik ekip, futbolcular ve basın mensupları katıldı. Açılışta ilk olarak yeni sezon için dualar edilerek kurban kesildi. Kulübün sponsoru Rıdvan Eşin, kurban kesimini bizzat yaptı. Ardından kulüp Başkanı Ünal Önal ile sponsor Rıdvan Eşin teknik ekip ve futbolcularla tokalaşıp hayırlı bir sezon geçirmelerini diledi.

“HEDEF ŞAMPİYONLUK”

Açılışta basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Ünal Önal, 32 kişilik kulüp yönetimi, Nazilli Belediyesi temsilcileri ve kulübün sponsoru Rıdvan Eşin ile birlikte başarılı olacak bir ekip kurmaya çalıştıklarını belirtti. “ Takımın başarısı şehrin başarısı olacak” diyen Önal “Onore edeceğimiz bir Eşin Grup ismi var. Hedefimiz mutlaka play off ve şampiyonluk üzerine kurulu olacak. Transferlerimizi planlı şekilde yaptık. Grubumuzda güçlü takımlar var” dedi. Başkan Önal, basına yansıyan Teknik Direktör Taner Öcal’ın yardımcılarından İsmail Kaba’nın Karabükspor’u batıran isimler arasında gösterilen menajer Bayram Uğurlu ile yakın bağlantıları olduğu yönündeki iddiaları da değerlendirdi. Söz konusu menajerin kulübe girmesini yasakladığını ve teknik ekibe de gerekli uyarıları yaptığını dile getiren Ünal “Biz 11 transfer yaptık ve o kişiyi hiç görmedim. Bu tür durumlar hoş değil” şeklinde konuştu.

İNANMIŞLIK VURGUSU YAPTI

Kulübün sponsoru Eşin Grup’un sahibi Rıdvan Eşin değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı: “Bence zayıf takım yoktur, inanmış ve inanmamış takımlar vardır. Hayatın her alanında böyledir. Öncelikle tüm paydaşların kenetlenmesi lazım. Bizler şampiyonluğa olan inancımızı güçlü bir sesle ifade etmeliyiz. Futbolcularımız tüm eforunu harcamalı. Bu sadece Nazilli’nin değil tüm Aydın’ın meselesi. Bütün Aydın kenetlenirsek önümüzde hiçbir engel yok. Şehrimize sezon sonunda güzel bir hediye vereceğimize inanıyorum.”

GÜNDE ÇİFT İDMAN YAPACAKLAR

Takımın teknik direktörü Taner Öcal açılışta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Halihazırda 29 oyuncudan oluşan takıma bir sol bek ve bir santrafor dahil edilmesi için çalışmaların sürdüğünü dile getiren Öcal “İyi bir takım kurduk. Grubumuzda güçlü takımlar var ama korkmuyoruz. İyi takımlarla oynayıp başarılı olmak daha değerli olacak. Yarından itibaren günde çift idman ile hazırlıkları sürdüreceğiz. Şehrin dinamikleri birlikte hareket ederse bir üst lige çıkacağımıza inanıyorum Biz sahada elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

İDDİALARI YANITLADI

Menajer Bayram Uğurlu ve teknik direktör yardımcısı İsmail Kaba ile ilgili iddiaları da yanıtlayan Taner Öcal “Benim olduğum yerde böyle bir şey mümkün değil. Sizler de lütfen böyle durumlarda doğrudan beni arayıp bilgi alın. Bu takımın dışarıdan müdahalelerle karıştırılmasına izin vermeyelim. Transferleri hem benim hem de yönetimin onayıyla yaptık” dedi. Takım kaptanı Mehmet Ersavaş ise “İddialı bir takım kuruldu. Takımımızdan çok umutluyum. Zor bir gruptayız ama bu bizim hırsımızı artıracaktır. İnşallah sezon sonunda şampiyonluk kupasını kaldıracağız” şeklinde konuştu. Açıklamaların ardından takım adaptasyon antremanı yaptı.