Otogarda koronavirüs denetimi

Aydın’da Vali Yardımcısı Rıza Dalan ve yetkililer, Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde Kovid – 19 tedbirlerini denetledi. Dalan, “Ülke genelindeki genelgelerin Aydın’da en doğru şekilde uygulandığını görüyorum” dedi.


Yeni tip koronavirüsle (Kovid – 19) mücadele kapsamında umuma açık yerlerde gerçekleştirilen denetimler, çeşitli aralıklarla sürüyor. Bu kapsamda, Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gelen Aydın Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Efeler Kaymakamı Cemal Şahin ve İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz, denetim gerçekleştirdi. Otogar esnafıyla görüşen yetkililer, hareket saatini bekleyen otobüslere binerek yolcularla sohbet etti. Otobüs firmalarının yazıhanelerine de uğrayan yetkililer, biletleme işlemlerinde zorunlu hale getirilen Hayat Eve Sığar (HES) kodu konusunda denetimde bulundu.

Vali Yardımcısı Dalan, gazetecilere yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’dan Aydın’a yeni geldiğini belirterek, “Ülke genelindeki genelgelerin Aydın’da en doğru şekilde uygulandığını görüyorum. Mükemmeli yakalamaya çabalıyorlar. Tabii burada sağlık çalışanları kadar emniyet, jandarma, mülki idare, aynı zamanda sizler de bu konudaki bilgilendirmeye basın olarak destek veriyorsunuz. Bu tabii bir süreç, bilimsel bir şey. Tedbirlerle birlikte bu süreci en az zararla atlatmak tüm gayretimiz” ifadelerini kullandı.

“REHAVETE KAPILMAYALIM”

İl Sağlık Müdürü Dr. Osman Açıkgöz ise “Tüm Türkiye’de İçişleri Bakanlığımızın verdiği talimat doğrultusunda sayın vali yardımcılarımızla beraber otogarda değerlendirmeler yaptık. vatandaşlarımızın HES kodu alıp almadığını, rahat bir şekilde yolculuk yapıp yapamadıklarını kontrol ettik. Genelde uyumun çok iyi olduğunu gördük. Duyarlılık gösteren tüm vatandaşlara teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Salgına karşı mücadelede çok büyük bir özveri gösterildiğini vurgulayan Açıkgöz, “Aydın, genel anlamda stabil bir seyir izliyor. Bunu taçlandırmak lazım. Asla rehavete kapılmadan bunu taçlandırmak lazım. Maske, mesafe ve hijyenle ilgili tedbirleri maksimum düzeyde uygulamaya gayret etmek lazım” sözlerine yer verdi.

Rıza Dalan ve beraberindekiler, denetimin ardından terminalden ayrıldı.