Özmen: Aydın'a yaptığımız yatırımlar ortada

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, kendilerine yöneltilen, “Aydın’a ne kazandırdınız?” şeklindeki eleştirilere katılmadığını belirterek, “Aydın’a AK Parti iktidarı son 18 yılda 25 milyar TL’nin üzerinde yatırım yaptı. Bu net bir şekilde, tüm kaynaklarda delilleriyle ispatlı bir rakam” dedi.


AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, AK Parti hükümetlerinin 18 yıllık süre zarfında Aydın’a 25 milyar TL’nin üzerinde yatırım kazandırdığını ifade etti.

Bir televizyon kanalının canlı yayınında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Özmen, il kongresinin aralık ayında planlandığını ancak salgının yeniden artması nedeniyle kongre takviminin ertelendiğini anlattı.

Kongreleri yenilenme ve tazelenme süreçleri olarak gördüklerini kaydeden Özmen, “Her kongre döneminden AK Parti güçlenerek çıkmıştır. İnşallah 7’nci olağan kongre sürecimiz tamamlandığında güçlenerek yoluna devam edecektir” yorumunu yaptı.

“TABANDA HÂL KARŞILIĞIMIZ VAR”

Özmen, AK Parti’den koparak kurulan partilerin AK Parti teşkilatlarına yansıması olup olmadığının sorulması üzerine, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Bizim yönetimler açısından bir sıkıntımız yok. Sahada etkin bir şekilde süreçleri takip ediyoruz. Hazirandan bu yana kaydettiğimiz ciddi sayıda üye var. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanımızın talimatıyla, her yıl bir milyon üye kampanyası başlatılmıştı ülke genelinde. Bu zor süreçte, insanların evine girmenin çıkmanın salgın nedeniyle imkânsız olduğu dönemde, dükkânlarda, işyerlerinde, telefonla insanları arayarak, çok kısa sürede 12 bini aşkın üye kaydettik. Bu süreçte şunu da gördük. AK Parti’nin tabanda hala karşılığı var. Milletimizin nezdinde bir teveccüh var. Normalde 18 yıldır iktidar olan, 19 yıllık bir partide kopuşlar olması beklenir. Siyasi literatürde böyledir. Ama AK Parti, hamdolsun siyasi literatürü de değiştirdi. Gün geçtikte daha da güçlenen, üye yapısını kuvvetlendiren ve kendisini yenilemesini bilen bir parti teşkilatımız var. Bunda kuşkusuz, Sayın Cumhurbaşkanımızın, genel merkezimizin bize tavsiye ettiği yöntemler etkili oluyor.”

“YAPTIĞIMIZ YATIRIMLAR ORTADA”

Muhalefet kanadından gelen “Aydın’a ne kazandırdınız, ne yaptınız?” yönündeki eleştirilere katılmadığını aktaran Özmen, “Bunlara katılmıyorum. Aydın’a AK Parti iktidarı son 18 yılda 25 milyar TL’nin üzerinde yatırım yaptı. Bu net bir şekilde, tüm kaynaklarda delilleriyle ispatlı bir rakam. 2002’de Aydın’da 8 bin 434 öğretmen varken, bugün 12 bin 720 öğretmen var. 2002’de Aydın’da 364 derslik varken bugün derslik sayısını 10 kat artırmış durumdayız. DSİ ve Karayolları yatırımları ortada. Hastaneler ortada. Şehir hastanesi inşaatı başladı. Aydın – Denizli Otoyolu, İzmir – Aydın otoyolundan sonra büyük bir beklentiydi. Şu anda gerçekleşiyor. Efeler’de AYTER alanına Millet Bahçesi ve Nazilli Millet Bahçesi projeleri var. Yıllardır özlemini çektiğimiz Aydın Adalet Sarayı projesi de gerçekleşecek. Çine Adnan Menderes Barajı, 150 yıllık rüyaydı. Bölgeye ciddi katkı sağlıyor. Yıllık milyar TL’lerle çiftçiye katkı sağlıyor. Aydın’a yatırımlar yapılıyor. AK Parti hükümetlerinin Aydın’a yaptığı yatırımlar ortadadır. Vaatlerimizi bir bir yerine getirmenin huzurunu yaşıyoruz. 2023 seçimlerine giderken hemşehrilerimize verdiğimiz sözleri yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.