Özmen: Gerekirse evimizin yolunu unutacağız

AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, yönetimlerde görev alacak isimlere, “Bu noktada bizim kendimizi feda etmemiz gerekiyor. Burada fedadan kastım, gerekirse evimizin yolunu unutacağız. Çünkü 2023 süreci çok kolay bir süreç olmayacak bizim için” sözleriyle seslendi.

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, siyasette başarı için fedakârlığın önemine dikkati çekerek, “Bu noktada bizim kendimizi feda etmemiz gerekiyor. Fedadan kastım burada gerekirse evimizin yolunu unutacağız. Çünkü 2023 süreci çok kolay bir süreç olmayacak bizim için” dedi.

Katıldığı bir televizyon programında partisinin 7’nci olağan kongre dönemine ilişkin açıklamalarda bulunan Özmen, teşkilatla yaptığı toplantılarda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yoğun çalışma temposundan örnekler verdiğini belirterek, “Bu lidere yakışan bir ilçe başkanı olun diyorum. Bunun sorumluluğunu, vebalini omuzlarınızda hissedin diyorum. Bunu sadece ilçe başkanlarımıza değil, bu göreve talip olan herkese söylüyorum. Bu noktada bizim kendimizi feda etmemiz gerekiyor. Burada fedadan kastım gerekirse evimizin yolunu unutacağız. Çünkü 2023 süreci çok kolay bir süreç olmayacak bizim için. Bunu artık ortaya çıkarılmaya çalışılan algılarla daha net biçimde görüyoruz” diye konuştu.

“YILGINLIK YOK”

AK Parti teşkilatlarında ciddi bir heyecan olduğunu ifade eden Özmen, şöyle devam etti: “Hiçbir yılgınlık yok. Birçok arkadaşımızla 2013 Mayıs’ındaki Gezi olaylarından beri beraber siyaset yapıyoruz. Emin olun, çok az insan kayboldu gitti. Çoğu dimdik hala görevde ve çok şükür hepsi görevini layıkıyla yapmaya çalışıyor. Şunu da göz ardı etmemek lazım. Zaman zaman değişimler, yenilenmeler, tazelenmeler gerekebiliyor.”

YENİ DÖNEMİN KODLARI

Kongre dönemine ilişkin üç sacayağı bulunduğunu anlatan Özmen, “Bir partimizin kuruluşundan beri görev yapan arkadaşlarımızın değerlendirilmesi. İkincisi mevcut arkadaşlarımızın içerisinde dinamiğini, heyecanını kaybetmemiş arkadaşlarımızın değerlendirilmesi. Üçüncüsü de AK Parti’nin belki bugüne kadar iktidarda kalmasının ve hala en çok cazibe merkezi olmasına sebep olan yeni kadrolara kapısını ve gönlünü açmasını bilmesi. Bu üç sacayağını hem ana kademe hem kadın kolları hem gençlik kolları teşkilatımızda bu dönemde uygulayacağız. Biz toplumun tüm kesimleriyle barışık bir partiyiz. Hiç kimseye, hiçbir gruba karşı önyargımız yok” görüşlerini dile getirdi.

“ÖNYARGILARIMIZ YOK”

Cumhur İttifakı’nın MHP’yle olan birlikteliğin ifadesi olduğunu kaydeden Özmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 31 Mart yerel seçimlerinin ardından ‘Türkiye İttifakı’ kavramını gündeme getirdiğini anımsatarak, “Ülkemizdeki 83 milyonun tamamını kapsayan, onların ideal ve hedeflerine uygun politika üreten bir parti olmanın gayreti içindeyiz. Bu bakımdan önyargılarımız, amalarımız, fakatlarımız yok. Ülkenin ve milletin menfaatine, büyük ve güçlü Türkiye idealine inanan, dünya 5’ten büyüktür idealinin peşinde koşacak tüm arkadaşlarımızla beraber kadrolarımızı güçlendirerek, tazeleyerek yola devam etmenin gayreti içerisindeyiz” sözlerine yer verdi.