Pehlivan: Ülkücü Harekete leke süremezsiniz

CHP İl Başkanı Ali Çankır’ın sözlerine yanıt veren MHP İl Başkanı Burak Pehlivan, “Milliyetçi – Ülkücü Hareketin mensuplarına hiçbir leke süremezsiniz, süremeyeceksiniz” yorumunu yaptı.

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, CHP İl Başkanı Ali Çankır’ın, CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin’in saldırıya uğramasıyla ilgili, isim vermeden MHP’ye yaptığı çağrıya sert sözlerle yanıt verdi. Çankır için “Siyaset bezirgânı il başkanı” ifadesini kullanan Pehlivan, “Milliyetçi – Ülkücü Hareketin mensuplarına hiçbir leke süremezsiniz, süremeyeceksiniz” yorumunu yaptı.

Pehlivan, yaptığı yazılı açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne karşı tahammülsüzlükleri malum ve merbut olan karanlık niyet sahipleri arkadan dolaşarak, aynı zamanda planlı itibar ve irade suikastlarıyla ülkemizin diriliş ve yükseliş ümitlerini köstekleme yarışına girmişlerdir. Bu süreçte malum siyasi parti tamamıyla kontrolden çıkmış, siyasi ahlaktan vahim şekilde savrulmuş, millete aidiyet bilincinden hızla uzaklaşmıştır” sözlerine yer verdi.

“EKMEKLE OYNAMAK KALLEŞLİKTİR”

“Türkiye ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde hesap yapanlar çuvallamaya; oyun kuranlar, senaryo yazanlar melanetlerinde boğulmaya mahkûmdur” görüşünü aktaran Pehlivan, şöyle devam etti: “Aydın için Aydınlı hemşehrilerim için tek kelam etmeyen Siyaset bezirgânı Malum il Başkanı için geçtiğimiz günlerde yaşanan olay basının karşısına çıkmasına vesile olmuş, kamuoyunda Aydın ilinde bu İl Başkanın varlığının fark edilmesine neden olmuştur. Camiamızı hedef gösterip kalleşlikten bahsedenler sözümüz size; belediyelerde, emek üzerinden siyaset yapıp ekmeğinin peşinde olanları iftira atarak, işten çıkarmak kalleşliktir. Sırf kendi siyasi görüşünden olmadığı gerekçesi ile işçiyi işten atmak kalleşliktir. İşçilere, şuna selam verdin, bununla konuştun diyerek mobbing uygulamak kalleşliktir. Kendi yerel iktidarının gücünü kullanarak insanların gelecek, umut ve ekmekleriyle oynamak kalleşliktir. Bize bu bölgeden az oy çıktı diye hizmeti aksatılan hemşehrilerimize bu zalimliği yapmak kalleşliktir. Türkiye Cumhuriyeti, hukuk devletidir. Adli takibi devam eden bir konuda malum Aydın İl Başkanının takındığı tavır; başta Cumhuriyetçi seçmenleri, demokrasi sevdalısı hemşehrilerimi hayal kırıklığına uğratmıştır.”

“SİVRİSİNEK VIZILTILARINI DİNLEMİYORUZ”

Adaletin Türk milleti adına vereceği kararın açıklanmasının beklenmesi gerektiğini kaydeden Pehlivan, “Hedef saptırma gayretleri boşunadır. Hedef gösterme çabaları komedi haline gelmiştir. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin mensuplarına hiçbir leke süremezsiniz, süremeyeceksiniz. Hukuk dışı hiçbir olayla ilişkilendiremezsiniz. Biz özür dileyecek hiçbir işin içinde olmadık, olmayız. Güçlü Cumhur İttifakı ilkelerinde siyaset yapmaya devam edeceğiz. Vaktimizi sivrisinek vızıltılarını dinleyerek geçirmiyoruz. Hemşehrilerimizle çağdaş Aydın kenti için çalışıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.