Rektör Aldemir: ADÜ'yü ilklere yönlendireceğiz

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, üniversiteyi geliştirmek için çok ciddi hamleler gerçekleştirdiklerini belirterek, “Toplu iğneyle kaza kaza ADܒyü ilklere yönlendireceğiz” dedi.


ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla kentte görev yapan gazetecileri üniversitenin sosyal tesislerinde verilen akşam yemeğinde ağırladı.

Burada konuklara hitap eden Aldemir, “Mesai kavramı gözetmeden, meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, objektif bir yayıncılık anlayışıyla, sorumluluk bilinci içinde, özverili şekilde görevini ifa etmeye çalışan basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

“KAPIMIZ SONUNA KADAR AÇIK”

Atatürk’ün ‘Basın, milletin müşterek sesidir’ sözünü anımsatan Aldemir, “Aydın olduğu için ADÜ kuruldu. ADÜ var olduğu için biz buradayız. Biz bu memleketin ekmeğini yiyor, suyunu içiyoruz. Bunun karşılığını vermek zorundayız. Sizlere ihtiyacımız var. ADÜ Rektörü olarak söylüyorum: kapımız 24 saat açıktır size. Sivil senato oluşumu içine giriyoruz. Sivil senato içinde birden fazla temsilciniz olsun. Kapımız hepinize sonuna kadar açıktır. Lütfen bizimle iletişiminizi kapatmayın” ifadelerini kullandı.

“Çok ciddi hamlelerimiz var” diyen Aldemir, “Türkiye’de ilk kez insansız araçlar meslek yüksekokulu açıyoruz. Deniz araçları, hava araçları, kara araçları. Çok önemli bir girişimde bulundum. Külliyede Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Adnan Menderes konulu konferans için 17 Eylül’de Külliyede yapılacak program için dosya verdik. Dua ediyoruz geçsin. İlk iki aşamayı geçti. Son aşamada, Cumhurbaşkanımızın önünde. Eğer bu konuda icazet alırsak Aydın’ımız için, Adnan Menderes denildiğinde bir tek Aydın bunu konuşacak” görüşlerini aktardı.

“İTİBAR ETMEYİN”

ADÜ Spor Kulübünü kurduklarını kaydeden Aldemir, “Son 15 gündür çok ciddi bir çalışma yapıyoruz. Profesyonel ligde bir futbol takımımız olacak. İddia ediyorum. Biz bunun başlangıcını yaptık. Dünyada 2, Türkiye’de birinci olan Robotik ve Yapay Zeka Enstitüsü’nü kurduk. Bunlarla gurur duymamız gerekir. Biz istiyoruz ki, yerel basın, ADܒye yol aldırsın.

Toplu iğneyle kaza kaza ADܒyü ilklere yönlendireceğiz. Derneklerin, şirketlerin yaptığı üniversite sıralamalarına itibar etmeyiniz. Kamunun yaptığı sıralamalara dikkat ediniz. Birkaç gün önce yayınlanan bir sıralama vardı. O sıralamayı yapan kişi, rektörlerin uluslararası yayını yok diyen kişidir. ADܒyü 90 küsuruncu göstermiş. Allah aşkına, daha geçen hafta dünyanın en prestijli ödüllerinden birini Türkiye’de 2 üniversiteye verdiler. Bunlardan biri de ADܒdür. ADܒyü bir yerlere taşımaya çalışıyoruz. Sizlerden destek bekliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cem Ulucan ile Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener’in de birer konuşma yaptığı toplantı, toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.