Sanat eserleri görücüye çıktı

Sinan Taplı Atölyesi’nde faaliyetlerini sürdüren 35 kursiyerin bir yıllık dönemde ortaya koyduğu resimler, Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Resim Öğretmeni Sinan Taplı’nın öncülüğünde çalışmalarını sürdüren 35 kursiyerin bir yıllık zaman diliminde ortaya koyduğu resimler, Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gösterime sunuldu. 109 eserin yer aldığı sergiye sanatseverlerin ilgisi yoğun oldu.

Sergi hakkında bilgi veren Taplı, yağlı boya, karakalem ve akrilik teknikleriyle oluşturulan çalışmaları sergilediklerini söyledi. Yetişkin kursiyerlerin karakalem ve yağlı boya teknikleriyle yapılan 67 çalışmasının, çocuk kursiyerlerin ise 42 çalışmasının sergilendiğini aktaran Taplı, “Toplamda 109 çalışma var. Bir yıllık emeğin ürünü. Her yıl geleneksel olarak açtığımız sergimizin bu yıl 7’ncisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu güzel günde bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından konuklar, sergiyi gezerek eserleri inceledi. Açılışa, eski İncirliova Belediye Başkanı Gürşat Kale ile eski İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halil İbrahim Aktemur da katıldı. Sergi, 12 Ekim’e kadar gezilebilecek.