Güncel

Sarı'dan, Büyükşehir ve Kuşadası Belediyelerine övgü

İYİ Parti Aydın önceki İl Başkanı Cemal Sarı, Kuşadası’nın çehresinin son iki yıl içerisinde çok güzelleştiğini belirterek “31 Mart 2019 seçimlerinde Millet İttifakı çatısı altında destek verdiğimiz seçilen belediye başkanlarının başarısı bizim için bir gurur kaynağıdır” dedi.

İYİ Parti Aydın önceki İl Başkanı Cemal Sarı, Kuşadası’nın çehresinin son iki yıl içerisinde çok güzelleştiğini belirterek “31 Mart 2019 seçimlerinde Millet İttifakı çatısı altında destek verdiğimiz seçilen belediye başkanlarının başarısı bizim için bir gurur kaynağıdır” dedi.

İYİ Parti Aydın Önceki İl Başkanı Cemal Sarı, Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Kuşadası Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalarla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Cemal Sarı, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kuşadası’nın çehresi son iki yıl içinde çok değişti, güzelleşti. Bu değişimde Kuşadası Belediye Başkanı Sayın Ömer Günel’in azmi ve kararlılığı, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’nun desteği oldukça kıymetli.

Çevre yolu düzenlemesi, şehir içi cadde, sokak ve bina makyaj çalışmaları kente modern bir hava kattı. Kuşadası adeta bir modern AVM görüntüsüne kavuştu. Altyapı konusunda Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları, su şebekesi tesisi gibi yatırımlar aralıksız devam etti. Birkaç gün önce, bu kadar hizmeti görmeyip, Zitur Sitesi önündeki terfi merkezinde bir borunun patlamasından medet uman çevreler ortalığı ayağa kaldırmaya çalıştılar. Ancak Aydın Büyükşehir ve Kuşadası belediyelerinin müşterek müdahalesi sonucu problem çok kısa sürede çözüldü.

Bütün bunlara ilaveten, bugün Kuşadası Belediyesi Hizmet Binası ile ilgili güzel bir haber duyduk. Kuşadası Belediyesi Hizmet Binası hem işlevi yönüyle hem de görüntüsü yönüyle Kuşadası’na yakışmıyordu. Yeni hizmet binası arayışı vardı. Mevcut binanın yerine de Kuşadası’na yakışır, altı otopark üstü güzel bir kent meydanı yapılmalıydı. Kuşadası Hizmet Binası’nın yerinden taşınmasıyla, bu kent meydanı için de düğmeye basılmış olacak. Büyük ve kapsamlı bu proje şimdiden ilçemize hayırlı olsun. Kuşadası Hizmet Binası olarak da Eski Tariş alanında yapılmakta olan Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait hizmet binasının geçici olarak tahsis edileceğinin, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu tarafından müjdelendiğini öğrenmiş olduk.

Mülkiyeti Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan bu araziyle ilgili de, ileri geri çok yazıldı çizildi. Yaklaşık 9,5 dönümlük bu arazinin, 500 metrekaresine inşaat yapıldı, ayrıca zeminin altına 300 araçlık otopark yapıldı. Otopark, Kuşadası’nın en büyük ihtiyacı, neyine itiraz edilir, anlamak zor. Hizmet binası olarak yapılan bölümün Kuşadası’na Belediyesi’ne tahsisi de, bu alanın Kuşadalılarca kullanılmasına vesile olacak.

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinden bugüne, Kuşadası’na unutulmayacak yatırımlar yapıldı. Bu yatırımlar Kuşadası’nın marka değerini yükseltecektir. 31 Mart 2019 seçimlerinde Millet İttifakı çatısı altında destek verdiğimiz seçilen belediye başkanlarının başarısı bizim için bir gurur kaynağıdır. Bu İttifakı “ bize faydası var mı” diye o gün ve de bugün eleştirenlere en güzel cevap bu hizmetlerdir. Vatandaşa hizmet, bizler için en büyük faydadır.

Bu vesileyle, bu sürece katkı veren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Özlem Çerçioğlu’na, Kuşadası Belediye Başkanımız Sayın Ömer Günel’e, İYİ Parti Kuşadası İlçe Başkanımız ve Meclis Üyemiz Sayın Hayati Atlı’ya ve tüm Meclis üyelerine, emeği geçen tüm çalışanlarımıza bir Kuşadalı olarak teşekkür ediyorum.”