Savaş: Aydın için birlikte çalışabilmeliyiz

TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın’a yapılacak yatırımlar konusunda kentteki tüm bileşenlerin işbirliği yapması gerektiğini vurgulayarak, “Aydın için birlikte çalışabilmeliyiz” dedi.

TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu (KİT) Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, kentin gelişimine katkı sağlayacak yatırımlar konusunda ortaklaşa hareket edilmesi çağrısında bulundu.

Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, “Aziz milletimiz; demokrasinin bir gereği olarak devletimize, milletimize, doğup büyüdüğümüz memlekete ve de hemşehrilerimize hizmet sunabilmemiz için bizlere sandıkta büyük bir sorumluluk emanet etmiştir. Bu sorumluluk, kişisel beklentilerin ve politik söylemlerin çok üzerindedir. Farklı siyasi partileri temsil ediyor olsak da, aslında her birimiz yaklaşık 1 milyon 100 bin nüfusluk hemşehrilerimizin ve yaklaşık 8 bin kilometre karelik Aydın ilimizin temsilcileri durumundayız. Günümüzde iller arasında, daha fazla üretmek, daha fazla istihdam sağlamak, daha fazla ihracat yapmak adına kıyasıya rekabet yaşanmaktadır. Bu rekabet ortamında temsil ettiğimiz ilin gelişmesi için dayanışma ve ortak akla ihtiyaç bulunmaktadır” ifadelerini kullandı.

“DESTEKLEMEYE HAZIRIZ”

“Aydın olarak, bu rekabetten kazançlı çıkmak için birlik ve beraberlik içerisinde çalışma yapabilmeliyiz” görüşünü aktaran Savaş, “Tarım ve turizm konularında gelişen, kalkınan ve büyüyen, yatırımlarıyla milli gelirden daha fazla pay alan, çevre ve şehircilik konularındaki sorunlarını çözmüş bir Aydın inşa etmek için ortak çalışma yapabilmemiz gerekmektedir. Yeni kurulacak serbest bölgeleri (Sera ve AYSER), şehir hastanesini, Menderes Nehri'ni, jeotermali, otoyol ve demiryolu yatırımlarını, teknoloji ağırlıklı uygulamalı tarım üniversitesi projelerini ve konularını çok önemsiyorum. Bunların ilimiz açısından ne denli büyük yatırımlar olduğunun altını bir kez daha çiziyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı olarak ilimizde hayata geçirilmesi planlanan yatırımların gerçekleşmesi adına milletvekilleri olarak mücadelemize devam edeceğimizi belirterek, bu ve buna benzer önerilecek diğer projeleri desteklemeye hazır olduğumuzu ifade ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“KAZANAN AYDIN OLSUN”

Projelerin ve yatırımların hayata geçmesi konusunda kendilerinden yardım ve destek talebinde bulunan diğer siyasi partilerin belediye başkanlarına her zaman destek verdiklerini kaydeden Savaş, şunları kaydetti:

“Yeni katkılar sunmak istediğimiz güzel bir dönemi de Aydın'da başlatabilmeyi arzuluyoruz.

Çünkü söz konusu olan Aydın ise, ilimizin siyasetçileriyle, bürokratlarıyla, üniversitesiyle ve oda başkanlarıyla hep birlikte ve beraber çalışabilmeliyiz. Bu nedenle; İktidar Partisi Aydın Milletvekilleri olarak, Aydın Valimiz Sayın Yavuz Selim Köşger’in koordinasyonunda parlamentoda yer alan ve ilimizi temsil eden bütün milletvekillerimizin, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanının, Rektörümüzün ve Ticaret, Borsa ve Sanayi Oda Başkanlarının da katılacağı ortak bir toplantıyı gerçekleştirebilmeyi teklif ediyorum. Bu toplantı, yukarıda belirtilen projelerin görüşülmesi ve bunların hayata geçirilebilmesi hususunda önemli ve çok büyük bir adım olacaktır. Daha önce medya temsilcileri önünde sözlü olarak beyan ettiğim bu teklifimi, yazılı olarak paylaşıyor, bu çok önemli toplantının en kısa zamanda hayata geçmesini diliyorum. Kazanan Aydın olsun.”