Tabakhane Çayı'nı çöplüğe çevirdiler

Efeler kent merkezinin ortasından geçen Tabakhane Çayı, çevreye duyarsız vatandaşların attığı atıklarla adeta çöplüğe döndü. Çevre sakinleri, oluşan görüntü kirliliğinden şikayetçi.

Efeler’in kuzeyindeki Paşa Yaylası’ndan doğan, kent merkezinden geçerek Büyük Menderes Nehri’ne kavuşan Tabakhane Çayı, çevreye duyarsız vatandaşların attığı atıklarla adeta çöplüğü andırıyor. Atıkların yanı sıra dere yatağında boyu bir hayli uzayan yabani bitkiler de kötü görüntüye neden oluyor. Bölge esnafı ve vatandaşlar, oluşan kötü görüntünün kent estetiğine zarar verdiğini kaydetti.

“DÜZENLİ ARALIKLARLA TEMİZLENMELİ”

Tabakhane Çayı’nın geçtiği Egemenlik Bulvarı civarındaki esnaf ve vatandaşlar, “Her şeyden önce çevreyi temiz tutmak bir vatandaşlık ve insanlık görevi. Bu konuda herkes duyarlı hareket etmeli. İnsanlar içtiği suyun şişesini, sigara paketi ve izmaritlerini Tabakhane Çayı’na atmaktan vazgeçmeli. Atılan çöpler nedeniyle özellikle yaz aylarında hissedilen koku, dayanılmaz hale geliyor. Dere yatağının temizliği düzenli aralıklarla yapılmalı. Bu konuda yetkilileri göreve davet ediyoruz. Tabii ki, dere yatağının temizlenmesi kadar burayı kirletmemek de önem arz ediyor” sözleriyle rahatsızlığını dile getirdi.