Türk Kızılay'dan dev yardım

Türk Kızılay Aydın İl Başkanı Mesut Mezkit, 6 aylık salgın döneminde ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdî ve aynî olmak üzere yaklaşık 3 buçuk milyon TL’lik yardımda bulunduklarını bildirdi.


Türk Kızılay Aydın’daki ihtiyaç sahibi vatandaşlara yaklaşık 3 buçuk milyon TL’lik nakdî ve aynî yardımda bulundu.

Türk Kızılay’ın salgınla mücadele dönemindeki çalışmaları hakkında bilgi veren Aydın İl Başkanı Mesut Mezkit, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek için yoğun bir şekilde çalıştıklarını kaydetti.

Salgın dönemindeki çalışmaları değerlendiren Mezkit, “1 Mart’tan bu tarafa, Ramazan ayında 100 bin 500 kişiye iftar yemeği verdik. Bu dönemde 6 bin 441 adet kıyma, kavurma, konserve yardımı yapıldı. Bunlar bize gelerek değil de vatandaşların evlerine gidilerek yapılan yardımlardı. Bunları Valilikle organize halinde yaptık. Onların verdiği adresler ve bizatihi evlere giderek yapılan yardımlar bunlar” dedi. 2 binden fazla haneye kişi başı 400 liralık yardım yaptıklarını aktaran Mezkit, bunun 800 bin lira civarında bir tutara karşılık geldiğini söyledi.

Dul, yetim ve 65 yaş üstü vatandaşlar için 7 bin küsur gıda kolisi dağıttıklarını aktaran Mezkit, ihtiyaç sahibi vatandaşlara alışveriş kartı dağıttıklarını dile getirdi. Salgın döneminde çok sayıda maske ve temizlik kiti dağıttıklarının altını çizen Mezkit, maske bulunamayan dönemlerde Türk Kızılay’ın devreye girdiğine işaret etti.

“AYDIN’A CAN SUYU VERDİK”

6 aylık dönemde nakdî olarak bir milyon 236 bin TL’lik yardım yaptıklarını açıklayan Mezkit, 2 buçuk milyon TL civarında ise nakdî yardım faaliyetinde bulunduklarını belirtti. Nakdî ve aynî yardımların toplam tutarının yaklaşık 3 buçuk milyon TL olduğu bilgisini veren Mezkit, “Aydın’a can suyu verdik. Vermeye de devam edeceğiz” diye konuştu. Başkan Mezkit, bu süre zarfında kendilerine destek veren iş insanlarına da teşekkür etti.