Türkiye birincilerine ödül

Aydın İl Millî Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) tüm soruları doğru yanıtlayarak Türkiye birincisi olan 5 öğrenciyi tablet ve kitapla ödüllendirdi.

LGS’de yöneltilen tüm sorulara doğru yanıt vererek Türkiye birincisi olmaya hak kazanan 5 Aydınlı öğrenci, İl Millî Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş tarafından tablet ve kitapla ödüllendirildi.

Ödül töreni Okumuş’un makamında gerçekleşti. Öğrencilerin ailelerinin de hazır bulunduğu kabulde konuşan Okumuş, tam puan alarak Türkiye birincisi olan öğrencileri “Aydın’ın gururu” olarak nitelendirdi. Öğrencilerin elde ettiği başarıların Aydın’ı sevindirmeye devam edeceğine inandığını belirten Okumuş, “Öğrencilerimize bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar diliyorum. Ailelerine, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

“KİTAP OKUYANLAR DAHA BAŞARILI”

LGS’de birkaç hususun öne çıktığını dile getiren Okumuş, “Bunlardan birincisi okullarımızda açılan kurslara devam etmenin önemi ortaya çıktı. İkincisi bakanlığımızın hazırlamış olduğu ve her ay göndermiş olduğu örnek soruların ne derece önemli olduğu yine bu sınavda ortaya çıktı. Öğrencilerimizin çoğu, bu örnek soruları çözerek sınava hazırlandılar. Kendileri de örnek soruların sınavda çıkan soruların daha zor olduğunu ifade ettiler. Üçüncüsü kitap okumanın önemi yine bu sınavda ön plana çıktı. Kitap okuyan öğrenci sınavda daha başarılı oluyor. Planlı ve düzenli çalışmanın ve dersi derste dinlemenin önemi bu sınavda ortaya çıktı” ifadelerini kullandı.

“AYDIN’I DAHA YUKARILARA TAŞIYACAĞIZ”

Tüm soruları doğru yanıtlayan öğrencilerin yanı sıra birkaç hatayla sınavı tamamlayan öğrencilerin de sayılarının azımsanamayacağını kaydeden Okumuş, “Onları da kutluyorum. İnşallah önümüzdeki yıllarda da yapacağımız çalışmalarla Aydın’ımızı eğitim – öğretimde daha da yukarılara çıkarmak çabası ve gayreti içinde olacağız. Bunun sorumluluğunun farkındayız. İnşallah, bu sayı önümüzdeki yıllarda daha artacak. Öğrencilerimizi tekrar tebrik ediyorum. Başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum” diye konuştu. Konuşmanın ardından Okumuş, öğrencilere tablet ve kitaplarını takdim etti.

Ödül alan öğrenciler ve öğrenim gördükleri okullar şöyle: Yusuf Göktürk Cansız (Didim Efeler Ortaokulu), Muhammed Can Demir (Efeler Avukat Cevat Aldemir Ortaokulu), Mehmet Fuat Karakaya (Bozdoğan Yazıkent Mürşide Akçay Ortaokulu), Çilem Özel (Karacasu Geyre Ortaokulu), Kerem Tunçbilek (Nazilli Özel Bahçeşehir Koleji)