Vali Köşger, sorunları dinledi

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Çine’de gerçekleştirilen ilçe değerlendirme toplantısında mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi. Sorunların demokratik bir ortamda ele alındığını belirten Köşger, yılbaşına kadar tüm ilçeleri ziyaret edeceğini kaydetti

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in ilçe ziyaretleri sürüyor. Nazilli ve Koçarlı’yı ziyaret eden Köşger’in üçüncü durağı Çine oldu. Aydın Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen ilçe değerlendirme toplantısında yerel yöneticiler, kurum amirleri ve mahalle muhtarlarıyla bir araya gelen Köşger, ilçenin sorunlarını dinledi. Yaklaşık bir buçuk saat süren toplantı, basına kapalı olarak gerçekleşti.

Vali Köşger, toplantı çıkışında, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. İlçe ziyaretlerinin üçüncüsünü gerçekleştirdiklerini aktaran Köşger, ilçelerde muhtarlar, esnaf ve sanayi odaları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiklerini dile getirdi. Toplantılarda ilçenin öncelikli sorunlarının ele alındığını belirten Köşger, Çine’deki toplantıya mahalle muhtarlarının tümünün katıldığını ifade eti. Toplantının oldukça verimli geçtiğini söyleyen Köşger, demokratik bir ortamda herkesin fikrini söylediğini kaydetti. Sorunların bazılarına anında çözüm üretildiğini vurgulayan Köşger, planlama, programlama ve ödenek gerektiren konuların da notunun alındığını, önümüzdeki yılın planlamasının buna göre yapıldığını bildirdi.

“ORTAK SORUN TARIMA İLİŞKİN”

Aydın’ın bir tarım kenti olduğunun altını çizen Köşger, “İlçelerimizde tarım ve sulamayla ilgili yoğunlaşan talepler var. Ortak sorun tarıma ilişkin. Tapuyla ilgili sorunları dinledik. Mera alanlarındaki yapılaşmaya ilişkin talepler var. İmar Affı kapsamında müracaatlar yapılacak. Buraların meradan çıkarılması için bir süreç var. Kendileriyle anlaştık. Belediyemizin atacağı adımlar var. İmar planlarında değişiklik yapıp buraların meskun alan ilan edilmesi lazım. Yol haritası belirlenmiş oldu. Bu çerçevede gerekli adımlar atılacak” diye konuştu. İlçe ziyaretlerinin süreceğini ifade eden Köşger, yılbaşına kadar tüm ilçeleri ziyaret edeceğini sözlerine ekledi. Çine Kaymakamı Tufan Erdoğan ile Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’in de katıldığı toplantıda kurum müdürleri de hazır bulundu. Vali Köşger, toplantı sonrasında, protokol üyeleriyle beraber, ilçede kurulan Perşembe Pazarı’nı ziyaret etti. Esnafla ve alışveriş yapan vatandaşlarla sohbet eden Köşger, bazı vatandaşların hatıra fotoğrafı çektirme isteğini de geri çevirmedi. Köşger’e pazarda incir, ceviz ve çay ikram edildi.