Vali Köşger: Atatürk, çağa damga vurdu

Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıldönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Vali Yavuz Selim Köşger, Atatürk’ün yaşadığı çağa damgasını vuran bir lider olduğunun altını çizdi.

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Köşger, Atatürk’ün yaşadığı çağa damgasını vuran bir lider olduğunun altını çizdi.

“Cumhuriyetimizin kurucusu, yurdumuzun kurtarıcısı büyük önder Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 81. yılında bir kez daha sevgi ve saygıyla anıyoruz” diyen Köşger, şunları kaydetti:

“10 Kasım Türk milleti için, büyük kurtarıcısını anma günü olduğu kadar, sahip olduklarının değerini bilerek Cumhuriyet'in erdemlerine sadakatini ve Atatürk'ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığını gösterme günüdür. Türk milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tarihin gördüğü en şanlı zaferlerden birini kazanarak Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş; bayrak, vatan ve hürriyet aşkını tüm dünyaya göstermiş kahraman bir millettir. Milletimizin bu mücadelesi, bir milletin yeryüzünde var olma çabasının eşsiz timsali ve mazlum milletlerin rehberi olarak tarihte şanlı bir yere sahiptir.”

“TÜM İNSANLIĞIN SAYGISINI KAZANDI”

Atatürk’ün ulusal bağımsızlığın, birlik ve beraberliğin simgesi olduğuna işaret eden Köşger, “Atatürk, ulusumuzun geleceğini her zaman aydınlatacak bir ışık kaynağıdır. Bizlere tam bağımsız, çağdaş bir devlet, Cumhuriyet armağan etmiştir. Atatürk, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vurmuş, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanmış bir önderdir.

Umutların tükendiği bir zamanda, yok edilmek istenen milletimizi, milli birlik ve beraberlik çatısı altında toplayarak zafere ulaştıran Atatürk, milletimizin kötüye giden yazgısını değiştirmiştir. Bizleri bu günkü aydınlık günlere taşıyan Atamızı, sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde daha iyi anlıyor, onunla övünüyor ve kıvanç duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

“RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ”

Türk milletinin Büyük Önder Atatürk’ü her zaman gönlünde yaşatacağını aktaran Köşger, “Milletimiz, büyük bedeller ödenerek kurulan ve bizlere emanet edilen Cumhuriyet’e ve bağımsızlığımıza sonsuza dek sahip çıkarak, bunun hepimizin ortak sorumluluğu olduğunu asla unutmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyorum” görüşlerini ifade etti.