Vatan Partisi'nden Diyarbakırlı annelere destek

Vatan Partisi Öncü Kadın Aydın İl Başkanı Zühre Genişel, “Diyarbakır’daki ailelerin haklı eylemi, milletimizin vicdanını da ayağa kaldırmıştır. Kalbimiz Diyarbakırlı analarımızla birlikte çarpıyor” dedi.

Vatan Partisi Aydın İl Başkanlığından, HDP Diyarbakır İl Başkanlığının önünde eylem yaparak, bölücü terör örgütü tarafından dağa götürülen çocuklarını geri isteyen annelere destek geldi.

Parti il merkezinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Vatan Partisi Öncü Kadın İl Başkanı Zühre Genişel, “HDP’nin dağa kaçırdığı evlatlarına kavuşmak isteyen analarımız, Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde oturma eylemi yaparak evlatlarını PKK’dan almaya çalışmaktadır. Ailelere her gün bir yenisi ekleniyor Diyarbakır’daki ailelerin bu haklı eylemi milletimizin vicdanını da ayağa kaldırmıştır. Diyarbakırlı anaların sesine kulak verelim. Çünkü onlar, ‘Başlarım sizin Kürdistan davanıza!’, ‘Çocuklarımızı ABD uşaklığına gönderiyorsunuz’, ‘Çocuklarımız ya dağda ya mezarda’ demektedirler” ifadelerini kullandı.

“TERÖRÜN BELİ KIRILIYOR”

Annelerin PKK terörünün arkasında ABD’nin olduğunu, PKK ve HDP’nin bölge halkını yer yönüyle ezdiğini söylediğini kaydeden Genişel, şöyle devam etti: “Anaların çığlığı teröre karşı yeni bir dönemin başladığını açıkça ortaya koyuyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kararlı mücadelesi terörün belini kırarken bölge halkı da özgürleşmektedir. Bölücü teröre vurulan her darbe, hak arama mücadelesini teröre karşı isyan boyutuna getirmektedir. PKK’nın esnafa zorla kepenk kapattırdığı bir dönemden anaların HDP’ye kepenk kapattırdığı bir döneme geçmiş bulunuyoruz.”

“HDP KAPATILSIN”

Yargıya seslenen Genişel, “Terörle mücadeleye zarar veren, ülkemizin bütünlüğüne kast eden HDP, gayrimeşrudur. Bu duruma hemen son vermeli, HDP kapatılmalıdır. Yüreği Demirtaş’la çarpanlara da sesleniyoruz. PKK’nın uzantısı HDP’den elinizi çekin, ittifaklarınıza, desteklerinize son verin. Bu anaların, milletin yüzüne bakamazsınız. Analar sizden bunun hesabını sorar. Kalbimiz Diyarbakırlı analarımızla birlikte çarpıyor. Aydın’dan selamlarımızı gönderiyor, ellerinizden öpüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Basın toplantısına Vatan Partisi Aydın İl Başkanı Bahattin Nazlı ve partililer katıldı.