Yakan: Çevre mücadelesi bir bütündür

Aydın Barosu Çevre Komisyonu Başkan Yardımcısı Akın Yakan, “Aydın’daki çevre mücadelesi bir bütündür. Lütfen bu mücadeleyi olumsuz etkileyecek söylem ve paylaşımlardan kaçının” dedi.

Aydın Barosu Çevre Komisyonu Başkan Yardımcısı Akın Yakan, çevre mücadelesinin bir bütün olduğunu vurgulayarak, “Lütfen bu mücadeleyi olumsuz etkileyecek söylem ve paylaşımlardan kaçının” çağrısında bulundu.

Yakan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Köylüsüyle kentlisiyle, meydanlarda bayrak sallayanıyla, sosyal medyada paylaşım yapanıyla, yazı yazanıyla, jandarmadan şiddet göreniyle, davalarda her şeye göze alarak mücadele edeniyle, milletvekili, belediye başkanıyla, sıradan vatandaşıyla çevre mücadelesi bir bütündür. Asıl olan Aydın’ın jeotermal enerji santrallerinden kurtulmasıdır. Asıl olan Aydın’ın ekolojik dengesinin, havasının, suyunun ve toprağının korunmasıdır. Bu mücadele içinde olan herkesi saygıyla selamlıyorum. Emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. Buradan bu mücadeleyi itibarsızlaştırmaya çalışanları uyarıyorum. Aydındaki çevre mücadelesi bir bütündür. Lütfen bu mücadeleyi olumsuz etkileyecek söylem ve paylaşımlardan kaçının” ifadelerini kullandı.