Yatırımlar için dev kredi

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, ASKİ’nin ilçelerdeki çeşitli altyapı çalışmaları için İller Bankası’ndan toplam 122 milyon 700 bin TL kredi kullanılmasını kabul etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ikinci toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Evrim Karakoz başkanlığında yapıldı.

Komisyonlardan genel kurula havale edilen gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, belediye iştiraki Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ) çeşitli ilçelerdeki altyapı çalışmalarını gerçekleştirmek üzere İller Bankası’ndan kredi kullanması hususu öne çıktı. Kullanılacak 122 milyon 700 bin TL’lik kredi kapsamında belediyenin yasal paylarının garantör olarak gösterilmesi ve garantörlüğe dair işlemlerin yürütülebilmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yetki verilmesini öngören Plan ve Bütçe Komisyonu raporu, oy birliğiyle kabul edildi.

ALTYAPI HAMLESİ

Yatırımlar kapsamında, Didim’in Akbük, Fevzipaşa ve Denizköy mahalleleri kanalizasyon ana kuşaklama kolektörü inşaatı için 45 milyon TL, Nazilli’nin Pirlibey Mahallesi İçme Suyu Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisi inşaatı için 16 milyon 100 bin TL, Çine’nin Akçaova Mahallesi Atık Su Arıtma Tesisi inşaatı için 7 milyon 500 bin TL kredi kullanacağı öğrenildi.

Yine bu çerçevede, Kuyucak’ın Horsunlu, Kurtuluş, Yamalak Mahalleleri Ortak Atıksu Arıtma Tesisi inşaatı için 8 milyon TL, Efeler ASTİS Sitesi yağmur suyu inşaatı için 17 milyon 900 bin TL, İncirliova birinci kısım yağmur suyu inşaatı için 17 milyon TL, Germencik’in Mursallı Mahallesi İçme Suyu inşaatı için 4 milyon 700 bin TL ve Söke’nin Güllübahçe Mahallesi ilave kanalizasyon inşaatı için 6 milyon 500 bin TL kredi kullanılacağı aktarıldı.