Yavuz: Mutlaka kenetlenmemiz gerekiyor

AK Parti Efeler İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuşan Milletvekili Metin Yavuz, “Maalesef siyaset bazen bazı konuları, bazı değerleri bize unutturmuş. Mutlaka kenetlenmemiz gerekiyor. Bu ruhu tekrar ele almamız gerekiyor” dedi.

AK Parti Efeler İlçe Danışma Kurulu toplantısı, Aydın Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda çarpıcı tespitlerde bulunan AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz, “Maalesef siyaset bazen bazı konuları, bazı değerleri bize unutturmuş. Mutlaka kenetlenmemiz gerekiyor. Bu ruhu tekrar ele almamız gerekiyor” yorumunu yaptı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda, Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçikler için dua edildi. Divan heyetinin oluşmasının ardından söz alan AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, göreve geldikten sonra geçen 22 aylık zaman diliminde gerçekleştirdikleri çalışmaları anlattı. Cumhur İttifakı kapsamında Efeler Belediye Başkan Adayı olarak MHP’li Ümmet Akın’ın belirlendiğini anımsatan Gülaştı, 31 Mart’a kadar Ümmet Akın’ın başarısı için var güçleriyle çalıştıklarını dile getirdi.

“VATANDAŞIMIZIN YANINDA OLDUK”

Bu süreçte emeği olan herkese teşekkür eden Gülaştı, “Biz, AK Partili siyasetçileriz. Biz düğünlerle, nişanlarla, doğum günleriyle, açılışlarla Efeler ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın mutluluğunu paylaşıyoruz. 196 organizasyonda insanların mutluluğunun yanında olmuş. Evet, bizler AK Partili siyasetçileriz. Cenazelerle, taziyelerle, hastalıklarla, doğal afetlerle vatandaşımızın zor gününde yanında olmaya gayret ettik. Toplam 158 ziyaretle ailelerin yanında olmuşuz” dedi. Gülaştı, AK Parti’nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri için çalışmayı sürdüreceklerinin altını çizdi.

“ÜSTESİNDEN GELDİK”

Gülaştı’nın ardından söz alan AK Parti Kurucu İl Başkanı ve 22. Dönem Milletvekili Ahmet Rıza Acar da partinin kuruluş döneminde yaşananları anlattı. Türk siyasal tarihinden örnekler veren Acar, “AK Parti, muhtırayı atlattı, cevabını verdi. Kapatma davasının, Gezi olaylarının, 17 – 25 Aralık’ın, hepsinin üstesinden geldi. 15 Temmuz’da da millet, kendisine sahip çıkanlara sahip çıktı” ifadelerini kullandı.

“BU BİR BAYRAK YARIŞI”

Toplantıda son sözü alan Milletvekili Yavuz ise Önümüzdeki birkaç ay içinde ilçe kongrelerine başlayacak, sonrasında da nasip olursa il kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongrelerimizi büyük bir heyecan ve coşkuyla yaparak inşallah çok daha güçlü şekilde çıkacağız. Hep birlikte sevdamız olan ülkemiz ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

İstişare kültürünü önemsediklerinin altını çizen Yavuz, şöyle devam etti: “Bizim derdimiz Aydın’a hizmet. Tabii ki bu bir bayrak yarışı. Bugün bu yarışa bizler devam ediyoruz. Burada önemli olan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Partimize yakışan bir duruş sergilemektir. Her arkadaşımız üzerine düşen görevi yerine getirmiş ve bu bayrağı bir arkadaşımıza devretmiştir. Hiçbir arkadaşımız bir diğerinden üstün olmadığı gibi hiçbir emek, bir diğerinden daha az kıymetli değildir.”

“SELAM VERİLMESİNİ BEKLİYORLARMIŞ”

Bazı ilçelerde kurucu ilçe başkanlarını ziyaret ettiklerini anımsatan Yavuz, “Maalesef siyaset bazen bazı konuları, bazı değerleri bize unutturmuş. Gördük ki, ilçe başkanlarımız birilerinin gelip bir selam vermesini bekliyormuş. Onlarla hasbihal ettik. Onların tecrübelerinden faydalandık. Onlar da çok mutlu oldular. Gözlerindeki parlamayı gördüm. Mutlaka kenetlenmemiz gerekiyor. Bu ruhu tekrar ele almamız gerekiyor. Biz bunu devam ettireceğiz. Görev, verildiği sürece var olmak düşüncesinden bir kere sıyrılmamız lazım. Bizim ortak hedefimiz ve davamız var. En önemli davamız, milletimizin barış ve huzur içinde, hak, hukuk içinde yaşamasını sağlamak” değerlendirmesinde bulundu.

Eski milletvekili Mehmet Erdem, bazı il yöneticileri, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Duygu Göğde, AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Abdülhamid Burak Aykut, AK Parti Efeler Kadın Kolları Başkanı Ayten Karadağ, AK Parti Efeler Gençlik Kolları Başkanı Seyhan Koyuncu’nun da katıldığı toplantı, basına kapalı olarak devam etti.