Güncel

Tatil başladı

2021 – 2022 Eğitim – Öğretim Yılı, sona erdi. Aydın il genelindeki 854 okulda 186 bin 545 öğrenci karne heyecanı yaşadı. Vali Hüseyin Aksoy, Osman Yozgatlı Ortaokulu’nda karne törenine katıldı


2021 – 2022 Eğitim – Öğretim Yılı, tatil zilinin çalmasıyla sona erdi. Bu kapsamda Aydın’daki 854 eğitim öğretim kurumunda öğrenim gören toplam 186 bin 545 öğrenci ve 15 bin 666 öğretmen yaz tatiline girdi.

Karne alan öğrencilerin 18 bin 786’unun okul öncesi, 111 bin 913’ünün ilkokul ve ortaokul, 54 bin 260’ının lise, bin 586’sının ise özel eğitim okullarında öğrenim gördüğü bildirildi.

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Efeler’deki Osman Yozgatlı Ortaokulu’nda düzenlenen karne dağıtım törenine katıldı. Vali Aksoy’u burada Okul Müdürü Arif Evci ve öğretmenler karşıladı. Öğretmen ve öğrencilerle sohbet eden Aksoy, öğrencilere karnelerini dağıttı.

İl genelinde 186 bin 545 öğrencinin karne aldığını anımsatan Aksoy, “Bir olumsuzluk yaşamadan bu eğitim – öğretim yılımızı tamamladık. Çocuklarımızın almış olduğu karnelerle gelecek yıla hazırlıklarına şimdiden başlamalarını özellikle bekliyoruz. Hazırlıklar derken, dinlenmelerini özellikle istiyoruz. Kitap okumalarını arzu ediyoruz. Öğrenci velililerimizin çocuklarla daha yakından ilgilenerek onların önümüzdeki yıl daha başarılı olmalarına katkı sağlayacak ortak bir çalışma içinde olmalarını bekliyoruz. Temennimiz öğrencilerin eğitim – öğretimde daha iyi bir noktaya gelebilmeleri” görüşlerini dile getirdi.

“AMACIMIZ KALİTEYİ VE BAŞARIYI ARTIRMAK”

Her yıl bir önceki yıldan daha iyi bir başarıyı yakalayabilmek adına ilgili kurumlarla işbirliği içinde çalıştıklarını belirten Aksoy, “Temel amacımız eğitimde kaliteyi, başarıyı daha üst noktalara taşıyabilmek. Hem okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesi hem eğitimdeki başarının daha üst noktalara taşınması adına yapılan birçok çalışma var. Bu yıl uygulamaya koyduğumuz AKİS Projesi, ilimiz için önemsediğimiz bir proje. Çocuklarımızın başarılarını üst noktalara taşıma adına, eğitimde varsa eksikliklerimiz onları görebilme adına bizlere önemli bir fırsat sundu. Bu ve buna benzer birçok projeyi önümüzdeki süreçte yaşama geçirmek üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

“ÜZÜLMEYİN, NEDENLERİNİ SORGULAYIN”

Öğrencilere iyi tatiller dileyen Aksoy, “Beklediği notu alamayan öğrencilerden üzülmemelerini istiyoruz. Aileler, çocukları beklentilerin altında bir not almışsa bunun nedenlerini sorgulayarak, okul yönetimiyle, öğretmenlerle istişare içinde olmalarını tavsiye ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Karne törenine Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, İl Millî Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, İl Jandarma Komutanı Albay Macit Engin, Efeler İlçe Millî Eğitim Müdürü Hakan Özcan ile bazı kurum müdürleri de katıldı.