Yenilenen AK Parti Nazilli İlçe Teşkilatı Nazilli Öğretmenevi’nde dayanışma kahvaltısı düzenledi. İlçe Başkanı Volkan Beyazıt’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğe AK Parti MKYK üyesi Umut Tuncer, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, AK Parti Aydın eski milletvekili Ahmet Ertürk, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ertürk, Kadın ve Gençlik Kolları başkanları ile partililer katıldı.

“BU DEFA BİLEĞİMİZİN HAKKIYLA KAZANACAĞIZ”

Etkinliğin açılış konuşmasını Volkan Beyazıt yaptı. Genel seçimler kazanılan başarıya rağmen Nazilli’de yerel seçimleri dört dönemdir kazanamadıklarını hatırlatan Beyazıt “Şimdi Kürşat Başkanımızın bize katılmasıyla yerel yönetimde bayrağımızı salladık. Bu seçimlerde bayrağımızı bu kez bileğimizin hakkıyla Nazilli semalarına dikeceğiz. Hem Nazilli’yi hem de Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni genel iktidarla buluşturacağız. Büyükşehir’i kazanmak için Nazilli kilit ilçedir. Sağın en güçlü olduğu ilçedir. Bu noktada il başkanlığımızdan ve milletvekillerimizden daha fazla destek bekliyoruz. İnşallah 31 Mart seçimlerinde daha güzel bir Nazilli için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“NAZİLLİ HİÇBİR İDEALİNDEN VAZGEÇMEDİ”

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan 31 Mart seçimlerinde hem Nazilli’de hem de Büyükşehir’de ipi göğüsleyeceklerine inandığını belirterek “Bu kadronun içine bulunmaktan büyük gurur duyuyorum. Cumhurbaşkanımız Aydın’ı istiyor. Nazilli’de genel yönetimin yerel yönetimle buluşmasının avantajlarını kasım ayından bu yana yaşıyoruz. Cumhurbaşkanımızın Nazilli’yi ziyaretinde taleplerimiz için talimatlar verildi ancak 6 Şubat’ta çok büyük bir deprem yaşadık. Deprem bölgesine öncelik verilmesi gerekiyordu. Buna rağmen Nazillimizde bir takım hizmetler yapılıyor. Nazilli hiçbir idealinden vazgeçmiş değildir. Hepsini gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Bozdoğan’da ülkücüler yarışacak Bozdoğan’da ülkücüler yarışacak

GENEL MERKEZE KRİTİK MESAJ

Etkinlikte konuşan Ahmet Ertürk aday belirleme konusunda genel merkeze kritik mesajlar verdi. 31 Mart seçimlerinde Nazilli adayının belirlenmesi için çeşitli anketler yaptırıldığını dile getiren Ertürk “Daha önceki yerel seçimlerde teşkilatların dinlenmemesinin sıkıntılarını yaşadık. 2014 yerel seçimlerinde Önder Tekeli’nin aday yapılmasını istedik ama Mustafa Acar aday gösterildi, sonuçta seçimi kaybettik. Bu yerel seçimler çok önemli. Genel merkezlerin doğru adaylarda karar kılacağına inanıyorum. Birlikte hareket ettiğimiz takdirde çok yakın olduğumuz Nazilli’de ve büyükşehirde seçimleri kazanacağız. Yeter ki genel merkez teşkilatları dinlesin. Belediyelerin hangi partilere verileceği de çok iyi değerlendirilmeli. İttifak ortaklarımız bizim kardeşlerimiz. Güçlerimize birleştirerek hedefe yürümemiz lazım” dedi.

“NAZİLLİ PARTİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

AK Parti MKYK üyesi Umut Tuncer Nazilli’nin partisi için çok önemli bir ilçe olduğunun altını çizerek “Partimiz gönül belediyeciliği ile bir çok şehri kalkındırdı ama Aydın gelişmek bir yana geriye gidiyor. Bugünkü siyasi konjonktür her oyun kıymetini bilerek çalışmamızı gerektiriyor. Önce Nazilli’yi sonra Büyükşehir’i AK Belediyecilik ile tanıştıracağız. Cumhurbaşkanımızın uygun gördüğü adayın kazanması için her hücremizle çalışacağız. Az kaldı, Aydın’da destan yazacağız” ifadelerini kullandı. (FİLİZ ÖZDEMİR)