Konuşmasında ayrıca 14 Mayıs’ta yapılacak seçim sonuçlarına ilişkin öngörüsünü de paylaşan Demiröz, Türkiye’nin batısında da herkesin AK Parti’nin üstünlüğünü göreceğini kaydetti. 

Kuşadası Belediyesi 7’den 70’e tüm hemşehrilerinin yanında Kuşadası Belediyesi 7’den 70’e tüm hemşehrilerinin yanında

Bir dizi temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere Aydın’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz’ün, partisinin il başkanlığı önünde, AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Efeler İl Başkanı Oğuz Kendirlioğlu,AK Parti Aydın Milletvekilleri Rıza Posacı ve Bekir Kuvvet Erim, AK Parti MKYK Üyesi ve Aydın 2. Sıra Adayı Seda Sarıbaş ile 5. Sıra Adayı Umut Tuncer, Kültür ve Turizm önceki dönem Bakanı Atilla Koç, AK Parti Aydın Gençlik Kolları Başkanı Ozan Ancın ile partilileri karşıladı.

“TÜRKİYE DAHA DA BÜYÜYECEK”

İl binasında gerçekleştirdiği konuşmasında, 14 Mayıs’ta Cumhur İttifakı’nın zafer kazanacağına inançlarının tam olduğunu kaydeden Demiröz,  “Anadolu, 14 Mayıs’ta kendi yolunu, istikrarı, Türkiye Yüzüyılı’nı seçmiş. Ben bunu herkese müjdelemek istiyorum. Siyasetçiler ve gençler sosyal medya çerçevesine takılmış olsa da Türkiye'de bir gerçek var; 40 yaş üstü kardeşlerimiz tamamen gümbür gümbür geliyor. Başka oluşumların hiçbir şansı yok. Türkiye’nin geçmişini bilen herkes nereden nereye geldiğini biliyor. 20 yılda tüm alt yapı yatırımları tamamlanmıştır. Türkiye’deki ekonomik büyüme geçmişteki yıllardan üç, dört kat olabilir. Türkiye inşallah çok daha rahat büyüyecek” ifadelerini kullandı.

ak 2-1

“14 MAYIS’TA ZAFER BİZİMLEDİR”

Seçimlerden zaferle ayrılacaklarının inançlarının tam olduğunu belirterek, AK Parti olarak batıda üstünlüklerinin seçim sonuçlarına yansıyacağını belirten Demiröz, ”Doğuda, kuzeyde, güneyde olduğu gibi herkes batıda da AK Parti’nin üstünlüğünü görecek. Çünkü biz bu milletle varız. 20 yıldır bu millet için çabalıyoruz. Nice 20 yıllarda bu millet ve dava için çaba sarf edeceğiz. Onun için hiç çekinmeyin, üzülmeyin 14 Mayıs’ta zafer bizimledir. 6’lı masaya bir sürü isim takıldı. Ben o polemiklere girmeyeceğim. Bu millet bunlara aldanmaz artık. Bizim Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşlarımız artık gizli saklı şeylere inanmaz. Her şey aleni olacak. Biz de her şey aleni. Onlar kendi savunmalarını yapmaya devam etsin” dedi. (MURAT TAN)

ak 3-1ak 4-1