Aydın’da tarımsal sulama sezonu masaya yatırıldı Aydın’da tarımsal sulama sezonu masaya yatırıldı

Akademik, idari personel ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başladı. Etkinlik kapsamında, okul dersliklerinin bulunduğu alanda duvar boyama, bahçe temizliği, ağaç budama ve çiçek dikimi gibi çeşitli çevre düzenleme faaliyetleri gerçekleştirildi.

Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO'nun bulunduğu alanda, Mustafa Kemal Atatürk'ün 9 Ekim 1937 tarihinde açtığı Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası'nın tarihi mirasına sahip çıkma ve okulun çevresini güzelleştirme amacını taşıyan etkinlik, gün boyunca devam etti. Katılımcılar, hem çevre bilincini artırmak hem de okul çevresini daha estetik bir hale getirmek adına bir araya geldi.

Etkinliğin sona ermesinin ardından, katılımcılar toplu bir fotoğraf çekimi gerçekleştirerek etkinliği taçlandırdılar. Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO yönetimi, etkinliğe katılanlara ve destek veren kurumlara teşekkür ederek çevre bilincinin yayılmasına katkı sağlayan bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirtti. (MURAT TAN)